Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a garancia arra hogy előre...

Mi a garancia arra hogy előre utalásos fizetés után megkapom a megvásárolt árút? Vatera

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 18:35
 1/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Azt hiszem a vatera feltételekben kell kutakodni, ott vannak szankciók, hogyha nem küldi el az árut valaki, illetve érdemes nézni azt, hogy sok pozitív visszajelzése legyen. Egyébként pedig ez a legolcsóbb megoldása az áru kézbesítésének, ezért ez a legelterjedtebb.
2012. febr. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi
2012. febr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Elvileg nincsen semmi garancia.

Gyakorlatilag tudsz tájékozódni az eladóról úgy, hogy megnézed az értékeléseit. Ha csak pozitív értékelése van, és már régóra vaterázik az illető (ezt onnan látod, hogy már sok adásvétele van), akkor szerintem simán megbízhatsz benne, nem fogja a saját üzletét és jó hírét azzal elrontani, hogy meglép a pénzeddel.


Amúgy elmesélem Neked a saját tapasztalatomat: több mint ezer adásvételt kötöttem már a Vaterán, de még soha nem volt olyan problémám, hogy előre utaltam és nem kaptam semmi. Soha nem fordult velem elő ilyen.

2012. febr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gregfulop válasza:
A törvény kötelezi. Azzal hogy megnyersz egy licitet, szerződés jön létre, a szerződő feleknek pedig kötelességük teljesíteni a rájuk eső részt: neked ki kell fizetni, neki el kell juttatnia hozzád az árut.
2012. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!