Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EBay-ről szeretnék rendelni...

EBay-ről szeretnék rendelni egy laptopot rendelni, de mi van a szállítással és vámmal?

Figyelt kérdés
Én még soha nem vásároltam innen, viszont minden sokkal olcsóbb. A kérdés, hogy hogyan érdemes szállítani, illetve kell érte vámot fizetni? Ha igen mennyit? Valaki tudna esetleg árat mondani? Ahol ingyenes szállítást ír, ott nem kell ilyen vám, meg hasonlók? Esetleg konkrét ár, ha pl. mondjuk 1200$-ért sikerül venni 1-et. Mind ingyenes szállítással, és fizetőssel...

2012. febr. 11. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Vám és ÁFA mindig van, ha ingyenes a szállítás, ha nem. Vám legfeljebb akkor nincs, ha a feladó országból a laptop vámtétele 0%, ÁFA viszont MINDIG van (kivéve ha giftként van feladva és ezt el is hiszi a vámhatóság). Az ÁFA ugyanúgy 27%, mintha itthon vennéd. Tehát az 1200USD-s laptop máris több, mint 1500USD-be kerül. Akár szállítással, akár anélkül érvényes az ár. Ugyanis az ÁFA-t a szállításra is ki kell fizetni (pontosabban a Magyarországra történő beérkezési pontig való szállítási költség után).

Ha EU-n belül vásárolsz, akkor viszont nincs se vám, se ÁFA.

2012. febr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az előző leírta. Szerintem mindenképp EU-n belülről vásárolj, ebay.de, ebay.it, ebay.fr, ebay.nl, ebay.be, ebay.co.uk, stb. oldalakat érdemes nézegetni, ezek gyakorlatilag az egész európai piacot lefedik. Szállítás nem olcsó, aki meg ingyenesen szállít az beleszámollja az árba a szállítási költséget, úgyhogy édes mindegy melyiket választod, az ára ugyanannyi lesz végül. Laptopnál eggyetlen probléma a nyelv és a régió lehet, hiszen ha veszel mondjuk a brittektől laptopot az angol betűkészlettel fog rendelkezni, ezért érdemes keresni egy szervízt meg alkatrészt, hogy hamar el tudd végezni a laptop "magyarítását".
2012. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A magyarítás nem érdekes, beszélem az angolt, és bár, hogy magyar vagyok sokkal jobban szeretem, így az nem kell. De az angolok nagyon drágán adják, németből fogok szerintem, habár eddig csak ezeket néztem. Az egyetlen dolog, hogy ha németből rendelek, miben különbözik a billentyűzet az angol qwerty-től. :S Köszönöm, hogy felsoroltad az ebay oldalakat! :) Mert mindről nemtudtam. Ment a +++.
2012. febr. 12. 07:56
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A német billentyűzet egybéként teljesen ugyanaz, mint a magyar. Sokkal jobban jársz vele, mint az angollal. Csak a felfestés más. Azaz, van í, ú, ű betű is.
2012. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!