Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges, hogy egy...

Hogyan lehetséges, hogy egy vállalkozás egyetlen alkalommal megbízzon egy adott feladattal valakit, aki nem "könyvvel rendelkező alkalmi munkavállaló" és nem is "egyéni vállalkozó"?

Figyelt kérdés

Egy pontosan meghatározott feladat elvégzésére (szellemi tevékenység, szerzői jogvédelem hatálya alatt) kap valaki egy alkalomra szóló felkérést egy vállalkozástól. A személy egyébként nem szokott alkalmi munkákat vállalni (ezért könyvecskéje sincs) és nem is egyéni vállalkozó. Viszont egy teljesen más témában működő vállalkozásnál van teljes munkaidős munkaviszonya is.

A kért és sikeresen elvégzett munkát a vállalkozás nagyobb összeggel kívánja ellentételezni. Mindketten egyetértenek abban, hogy a törvényeknek megfelelően kell eljárniuk, tehát semmi zsebből fizetés vagy ilyesmi.

Mik a törvényi előírások és lehetőségek ilyen esetben?

(internet hivatkozásokat szívesen fogadnék)


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. febr. 15. 08:47
 1/4 A kérdező kommentje:

+ a megbízott nem is "szellemi szabadfoglalkozású"

Esetleg lehet-e/kell-e, hogy ilyen esetben valaki szellemi szabadfoglalkozású legyen a rendes munkaviszonya mellett?

2012. febr. 15. 08:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Megbízási szerződéssel szerintem működhet a dolog.
2012. febr. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sima megbízási szerződést kell írni. A hátránya a számlára fizetéssel szemben, hogy a kifizetett összeg után ugyanúgy kell járulékokat fizetned, mintha alkalmazottad lenne, bár nem pontosan azokat és ugyanannyit (ennek nézz utána). Én is szoktam alkalmanként tolmácsolni, nekem sincs vállakozóim, és így szoktak engem is kifizetni.
2012. febr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, és nem akarjátok munkaviszonyban foglalkoztatni, akkor egy szokványos megbízási szerződéssel lehet ezt kezelni. Ilyen esetben nem a Munka Törvénykönyve vonatkozik rá, hanem a Polgári Törvénykönyv ide vonatkozó részei.

Az pedig, hogy a megbízással biztosítási jogviszonya keletkezik vagy sem, milyen járulékokat kell fizetnetek utána attól függ, hogy milyen összegű megbízási díjat fizettek ki neki, és milyen időszakra. Minimálbér 30 %-

os dolog! Dehát ez egy könyvelőnek nem lehet probléma.

2012. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!