Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán 59. 000 ft-al átvágtak...

Vaterán 59. 000 ft-al átvágtak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

iPhone 3gs-t akartam venni de utánvétnél mikor kibontottam egy kínai klónt kaptam, aminek be volt törve a kijelzője.

A Rendőrség szerint a pénzt már nem kapom vissza.

Itt a csaló adatai:

Poór István

Nagykanizsa

telefon szám: 30/8451982


Mit javasoltok? Hogy lehetne behatjtani?


2012. febr. 18. 15:42
1 2
 1/17 tetro ***** válasza:

Azt javaslom, hogy a Vateráról utánvéttel SOHA ne vegyél értékes műszaki cikket.

Most meg tegyél feljelentést, és dolgozd fel, hogy ezt most sajnos elbuktad.

Esetleg keresd meg valahogy a csalót, és önbíráskodás nélkül, csak mond el neki, hogy feljelented, és eddig hajtod az ügyet, amíg le nem csukják, ha nem fizeti vissza a pénzt.

2012. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Lehet pereskedni, de az több év + költségek.
2012. febr. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Minimum, hogy mész a rendőrségre, és ismeretlen tettes ellen feljelentést teszel, és csatolod a rendelkezésre álló papírokat.


Ha persze figyelmetlen voltál, és valóban egy klónt hirdettek, akkor beszoptad. Az senkit nem érdekel, mit AKARTÁL venni. Az a fontos, hogy a szerződésben (termékleírás) mi szerepel.

2012. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mehetsz bíróságra is. Simán tessék perelni, hogy szállítsa le a szerződésben vállalt készüléket, vagy fizesse vissza a vételárat. Ha egyiket sem teszi meg, akkor előbb utóbb behajtható lesz a követelésed.
2012. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ez kamu te nem jártál rendőr örsön ha pedig tényleg ezt mondta egy rendőr akkor menny egy másikhoz és tegyél panazst ellene.

Kinába utaltam anno pénzt átkurtak de a jardok visszahozták a pénzem 1ho alatt!

amit te írsz az egy szimpla csalás te bejelented és már 10perc múlva indul is a helyi hatóság és bekisérik az örsre az illetőt!

2012. febr. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
nekem is ilyesmi volt a tapasztalatom, engem 35.000 ft-ra etettek meg. Bementem az örsre elmondtam mindent, meglett a jegyzőkönyv (kb 2 órát vártam rá, de viszont 15 perc alatt elintéztük). Nekem is postán jött utánvéttel és még be kellett menni a postára, hogy tartsák vissza az általam befizetett összeget. (ezt azt hiszem 2 hétig tudják). 1,5 héten belül visszakaptam a pénzemet.
2012. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Cigány volt az illető.

Jogi úton mennyi eséllyem van rá?

2012. febr. 19. 14:33
 8/17 anonim ***** válasza:
Kb. 0.000001%
2012. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Jelentsd fel.


És tanulj az esetből. Esküszöm nem értem, hogy képes valaki ilyen értékű holmit megtekintés nélkül megvenni. 10 ezernél drágább termék esetén csakis személyesen szabad átvenni az árut!

2012. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Inkább a felhasználónevét írtad volna le, hogy már biztosan ne vásároljon tőle semmit...
2012. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!