Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismeri valaki a Karbon Kreditt...

Ismeri valaki a Karbon Kredittel való kereskedést? Bújtatott piramisjáték, vagy valós üzleti lehetőség lehet?

Figyelt kérdés
Mindig szól a vészcsengőm, ha "fizess ennyit, meg annyit" dologgal kezdődik az "üzleti sikerem", illetve nem látom a piac valódi mozgását, a kereslet-kínálat alakulását, azt meg nem veszem be, hogy ennek a befektetésnek az értéke csak felfelé mozdul.Persze, lehet, hogy ez tényleg jól működő üzlet lehet, de én már nagyon óvatos vagyok. Kinek mi a véleménye, tapasztalata?

2012. febr. 24. 09:42
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

bújtatott piramis. A vészcsengőd jól működik. MLMnek akarják álcázni. Egy MLM csak akkor lesz MLM, ha olyan terméket (szolgáltatást) kell értékesítened, amit te magad is megvásárolnál olyan áron, ahogyan kínálják.


Ha csak azért fizetnél (vásárolnál), hogy pénzt keress vele, akkor piramisjáték...

2012. febr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Az előzőnek adok igazat. Természetesen hogy ne tűnjön törvénytelennek a dolog, a pénzen karbon kuponokat vásárolhatsz, amiket karbon kreditekre válthatsz. De hogy tényleg átválthatod-e? Persze, ezt ígérgetik több mint egy éve. De ha végül eljutnak odáig hogy lehet majd karbon krediteket kapni, a végeredmény egy mlm alapú tőzsde, ahol csak karbon kreditekkel kereskedhetsz. Hát marha izgalmas... :)
2012. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
13%
Az előzőeknek nincs igazuk. Csak az irigység beszél belőlük, mert nem mertek beszállni. :) Ha nem is kezded el, ne az ő véleményük legyen majd mérvadó a döntésedben.
2012. febr. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:

Rendben, az irigység beszél belőlünk! :)


Ebben az esetben nézd meg az alábbi videót:


http://www.youtube.com/watch?v=kcJk8bF3OvY

2012. febr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Egyébként kedves 3. válaszoló, a hozzászólásom (2.) melyik része nem volt igaz?
2012. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%

Erősen javaslom, hogy ha MLM-mel szeretnél foglakozni nem pusztán termékvásárlás és kereskedés, hanem üzletépítés céljával, akkor: Amway, Nu-Skin, FLP, Brókernet, ÖVB vagyvalamelyik hasonló több évtizede működő céget válasszd. Noname izékbe csak akkor kezdj, ha alaposan utánanéztél, mit képviselsz, vagy ha nagyon erősen bízol a meghívódnak mind a szakértelmében, mind a jóindulatában.


Amit az első írt, az valóban a jó megfogalmazása az MLM és a pilótajáték (helytelenül piramisjátéknak is szokták mondani) közti különbségnek. Az általad írt aggály viszont félrevezető. A legtöbb vállalkozás, nem csak az MLM, úgy kezdődik, hogy befektetsz. Ettől még nem lesz pilótajáték. Természetesen erről az üzletről tudja a fene, hogy micsoda. Arra azonban érdemes vigyázni, hogy ha ki is derül, hogy valódi a termék, talán még meg is éri megvenni, akkor sincs semmi garancia arra, hogy ha sikeres leszel az üzletben, ki is fizetik a pénzed. A fent említett cégek viszont évtizedek óta fizetnek.

2012. febr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem ismerem én sem a rendszert, ezért is érdeklődök. Megértem, ha az üzlethez úgymond befektetés kell, de annyit pofára esésről hallottam már, hogy már a jótól is félek. Olyan szupernek állítják be a dolgokat, hogy az már felettébb hihetetlen, szerintem akkor mindenki ezt csinálná. zavaró még, hogy 3 hónapig nem tudod kivenni a pénzed, illetve hogy semmiféle ráhatásod nincs a rendszerre, mint például valutapárral való kereskedésnél, eladom, vagy ezt veszek, de az én döntésem, ha jó jó, ha elrontottam, akkor meg magamat szidhatom, de nem csak ülök és várok. Egyébként én nem tudok és nem is akarok MLM-ezni, pusztán a hozam érdekelne.
2012. febr. 27. 07:27
 8/33 anonim ***** válasza:

"de annyit pofára esésről hallottam már, hogy már a jótól is félek"

A jóval is lehet pofáraesni, sőt... Az igazán nagyszerű dolgokra mind igaz, hogy az oda vezető út nem könnyű. Ha te tényleg félsz amiatt, mert rossz példákat láttál, akkor érdemes elgondolkoznod magadon. Ennek semmi köze a Karbon Kredithez vagy az MLM-hez. Általános emberi hozzáállás a világhoz.


"Olyan szupernek állítják be a dolgokat, hogy az már felettébb hihetetlen, szerintem akkor mindenki ezt csinálná."


A marketing lényege, hogy az ember a saját termékét szolgáltatását igyekszik szupernek beállítani. Ennek megintcsak semmi köze az MLM-hez. Mondhatnád a fordítottját is: "akik ellenzik, olyan szörnyűségnek állítják be a dolgot, hogy az hihetetlen, szerintem akkor senki sem csinálná". Pont ugyanakkora túlzás, csak a másik irányba. A valóság, hogy egyesek foglalkoznak vele, mások meg nem, és nem attól lesz jó vagy rossz, hogy milyen szupernek állítják be. Van agyad, használd!


"zavaró még, hogy 3 hónapig nem tudod kivenni a pénzed"

Mint egy lekötött betétnél. Én sem szivesen kötöm le a pénzem, de azért nem ördögtől való gondolat.

2012. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Kedves előző Hozzászóló!

Természetesen nem volt célom magasröptű üzleti és filozófiai vitába bocsátkozni, egyszerűen érdekelt mások véleménye. Az, hogy embereket nagy ígéretekkel vonnak bele olyan "üzletbe", ami előre bukásra van ítélve, vagy átverésre játszik, nem hinném, hogy a hozzáállásom és az agyi kapacitásom az oka, hogy átgondolom, vagy hogy utána érdeklődök. Nézd meg a Globexet, vagy a "fizetünk, ha felmatricázhatjuk az autódat" (már nem tudom melyik cég, cégek voltak a hunyók), de az egész üzlet az első perctől kezdve átverésre épült, sokan azt hitték, hogy majd ebből fizetik az autójuk törlesztőjét. Nézd meg a magánnyugdíjpénztárak reálhozamát, mit kaptál, vagy például a deviza hiteleket. A családom 2 tagja egyébként az első piramisjátékba bele is ugrottak, aztán kopp! Sorolhatnám még tovább, például MÁV biztosító, feltűnően olcsó volt, a legolcsóbb, én nem is léptem át, mert az agyam nem adta ki, ahogy Ön fogalmazná, és jól tettem. Nem akarom tovább szaporítani a szót, bár tudnám, a lényeg, hogy az átverések tárháza kifogyhatatlan, akit már csőbe húztak, az óvatos és megfontolt. Egyébként az egyik hozzászóló küldött egy linket, érdekes volt, érdemes szerintem megnézni.

2012. febr. 28. 08:23
 10/33 anonim ***** válasza:

"Egyébként az egyik hozzászóló küldött egy linket, érdekes volt, érdemes szerintem megnézni."


Azért azt tartsuk szem előtt, hogy minden átverés valami igazolható dologgal próbálja meg elterelni a figyelmet az átverés lényegéről. Ilyen a karbon kredit mizéria is, ilyen az aranybefektetős pilótajáték is, ilyen az alaszkai vadáfonya is, meg még egy csomó minden... Karbonkredit kereskedelem tényleg van, az arany tényleg őrzi hosszú távon az értékét, a vadáfonya tényleg egészséges. Nem ezekkel van a baj, hanem azzal, hogy amíg bőszen ezekre bólogatsz, észre sem veszed, hogy kicsalták belőled a pénzedet...

2012. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!