Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi idős munkaviszony után...

Ajisa kérdése:

Mennyi idős munkaviszony után igénylehető a munkanélküli segély!?

Figyelt kérdés
21/F most közölték a munkahelyemen h köv. hónapban kirugásra számíthatok 8-9 hónapig dolgoztam egy cégnél! Egyedül álló vagyok szüleimmel lakok még ,így nem rendelkezek jövedelemmel akkor igényelhetem a munkanélküli segélyt?! Mennyi most a segély vagy megegyezik a szociális járadékkal!?
2012. febr. 24. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadék egy ideje a neve.

Nem függ attól. hogy egyedülálló vagy vagy sem, sem attól, hogy kinél laksz.

Akkor kaphatod, ha az elmúlt 3 évben volt legalább 360 munkaviszonyos napod. Ha volt egyszerűsített foglalkoztatásod (alkalmi v. idénymunka), az is beleszámít.

Minden 10 munkaviszonyos nap után jár egy járadékos nap.

Az összege az utolsó 4 naptári negyedévben elért kereseted 60%-a.

Ha a munkahelyeden felmondanak neked, akkor a felmondás közlésétől számítva jár 30 nap felmondási idő neked, aminek a fele alól fel kell hogy mentsenek a munkavégzés alól. Természetesen a időarányosan járó szabadságod még ki nem vett napjait is ki kell adniuk.

2012. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 24. 18:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Első munkahelynél nekem egybefüggő 180 napot kellett igazolni. Ez volt 2 éve, nem tudom azóta változott e.
2012. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!