Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szakértők! Segítenének számolni?

Szakértők! Segítenének számolni?

Figyelt kérdés

Elég hosszú lesz a problémám, remélem valaki tud segíteni!

Van egy kislányom, 18hónapos. Úgy néz ki, megint babát várok. Sajnos a lányomnál 64ezer a br. gyedem, mert nem jelentettek be nagyobbra. Augusztusban járna le a gyed, mennék vissza. Remélem meg tudom beszélni velük, hogy 180 napra jelentsenek be (itthon végezhetném a munkát, mert van elérésem a hálózathoz, és akkor még gyest is kapnék), és akkor az alapján kapom majd a babára az ellátásokat. De pár kérdésem lenne:

1. Mi van, ha a baba előbb jön, és nem lesz meg a 180 nap? Kb.10-12 hetesen akarok szólni, mert a lányom előtt volt 4 vetélésem, félek, nehogy baj legyen. Ha előbb születik, és nem lesz meg a 180 nap, akkor mi alapján számolnak?

2. Jogosult vagyok a gyed kompenzációra. Most küldtem volna az igénylést jövő héten. DE: a párom bruttója 108ezer, két gyerekre igénybe tudja venni a családi kedvezményt? Mert kompenzációt akkor kapok, ha én nem veszem igénybe. Vagy hagyjam a kompot (kb. 9ezer), és maradjak a családi kedv-nél, hiszen a bérem akkor még több lehet (kevesebb szja).Általában év végén szoktam egybeigényelni vissza amit lehet (adójóváírás tavalyról, családi kedv). Hagyjam inkább a kedvezményeket, és majd jövőre mindent vissza? Az azt jelentenék, hogy a 25 gyest kapnám, a mostani, 45 gyed helyett. Kb. 180-200-ra lennék bejelentve arra a 6 hónapra.

Ti mit javasoltok? Tudom, a piszkos anyagiak, de sajnos a mostani gyedemre nem tudnám vállalni a kicsit, és mindenképpen megtartjuk. (Nem tervezett baba)

Remélem segítettek! Nagyon szépen köszönöm!


2012. febr. 26. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

1. ha hamarabb jön, és nem lesz meg a 180 nap, akkor sem kell aggódnod, mert mindegy hány napod van, a tgyás alapja a ténylegese béred lesz. Mivel abban az esetben, ha nincs 180 bérezett nap és ennek az az oka, hogy nagyobbrészt gyeden voltál, akkor az utoljára kapott ellátás alapja lesz a gyed alapja is. Vagyis neked a gyed alapod mindenképpen az a béred lesz, amit a munkád alatt kapsz, ha ez 180 nap, akkor azért, ha kevesebb, akkor meg azért, mert a tgyásnál nem számít hány nap.


2. 108 ezer bruttóra nem lehet két gyerek után teljes mértékben igénybe venni. Mivel egy gyerek után az adóalap (a bruttó bér) 62500-al csökkenthető, értelemszerűen két gyerek után a teljes kedvezményhez legalább 125 ezer bruttó kellene.

Az, hogy kevesebb az szaj-d és ezáltal több a nettód, a gyed és a tgyás szempontjából teljesen lényegtelen, mert a bruttó jövedelmet veszik hozzá alapul.

Ha 180-200-ra leszel bejelentve, akkor több lehetőség van:

1. ha lesz 180 bérezett nap, akkor a tgyás 126-140 közt lesz bruttóban, a gyed 126-130200 maximum.

2. Ha nem lesz 180 bérezett nap, akkor mind a tgyás, mind a gyed 126-13200 lehet bruttóban maximum. (ez a bruttódtól függ, de 180 bérezett nap híján mindkét ellátás maximuma 130200Ft).


És gratulálok a babához!

2012. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2012. febr. 26. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!