Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valoban visszamenőleg is be...

Valoban visszamenőleg is be kell fizetni a Tb járulékot? 5 éve nem dolgozom, Miből?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

Bizony.


Amiböl akarod.

vagy ha nem akarsz tb-t fizesd ki kp-ben a kezelésedet, ez is megoldás.

2012. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

igen, visszamenőleg is fizetni kell, ez nem a munkahely függvénye

kérhetted volna az önkormányzatot, hogy fizesse helyetted szociális alapon, de visszamenőlegesen nem igényelhető. Viszont be fogják hajtani, kamatokkal együtt, tehát mielőbb rendezni kell a jogviszonyt.

2012. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem megnyugtató a válasz,de köszönöm.
2012. febr. 28. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:
16%
nekem nem kellett visszamenőleg fizetni.
2012. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem is értem! Kockáztattam. Nyilván ha orvosi ellátásra lett volna szükségem,akkor vhogy kifizettem volna.
2012. febr. 28. 14:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik az igaz? Nem létezhet 2 féle igazság?
2012. febr. 28. 14:49
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Olvasgasd el itt a gyakorin a TBs kérdéseket.

Rgyre több mindenkin hajtják be visszamenőlegesen, van akit meg is büntettek.

Egészségügyi szolgáltatási járulék a neve, ha nem vagy biztosított és egyéb jogon sem vagy jogosult az eü. ellátásokra, akkor magad után kell fizetned. Bejelentkezési kötelezettség van (ennek az elmaradása miatt büntetnek) 5 évre visszamenőleg hajthatják be rajtad. A késedelmi kamatokat minden év szeptemberében terhelik rá az adófolyószámládra (az előző évi késedelmi kamatot)

2012. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!