Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik kimentek külföldre...

Akik kimentek külföldre "szerencsét próbálni"! Miért mentetek ki? Hova? Mennyi pénzed volt az elinduláskor? Milyen most a helyzeted?

Figyelt kérdés

Nekem jelenleg semmi pénzem nincsen, nem dolgozok, nem tanulok. 22 éves vagyok, nem volt még soha rendes bejelentett állásom, maximum diákmunkák. Egy kereskedelmi OKJ-m van. Angolból olyan közepes szinten vagyok.

Sokszor elgondolkodom, hogy milyen jó lenne kimenni külföldre, biztosan több szerencsével járnék..Itthon semmi munkát nem kapok, főleg mert vidéken lakom.

Egyszerűen fogalmam sincs mihez kéne kezdenem.

Mennyi kezdő pénz kellene, ha ki szeretnék menni valahova? Ki hogyan ment el az országból? Milyen volt a helyzeted itt és milyen ott? Országot, várost is mondjatok kérlek!


2012. márc. 2. 13:10
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdőtőke annyi kell, amennyiből kb. 1,5-2 hónapig meg tudsz élni akkor is, ha nem azonnal kapsz munkát! Általánosságban olyan 400.000 - 600.000 Ft-nyi összeggel érdemes elindulni. Egyébként ne úgy indulj neki hogy szerencsét próbálsz, mert abból sok jó nem sül ki! A sikeres külföldi munkavállaláshoz tervezés kell, felkészülés. Ha meg fogalmad sincsen hogy mit szeretnél csinálni, akkor először azt gondold át. Először is rendelkezned kell nyelvtudással, mert manapság a válság hatására, ha csak nincs ismerősöd, akkor nyelvtudás nélkül nem vesznek fel. A valós nyelvtudás a lényeg, nem a papír. Ha otthon tudsz közepes szinten angolul, akkor idekinn az kb. alapfok, amivel max mosogató vagy hasonló lehetsz. Minimálbéres melókból el lehet lenni egy darabig, de hosszútávon úgyanúgy szenvedsz mint otthon. Ha tényleg jól akarsz élni Nyugaton, akkor a jó nyelvtudás mellett kell egy keresett, piacképes szakma is. Én pl. az informatika területén dolgozom, jól keresek, nekem megérte kijönnöm. Én speciel minimálbérből nem tudnék kijönni, mert én élni jöttem, nem megélni. Egyébként Londonban lakom már majdnem 1 éve, mikor kijöttem, 3 hét után már dolgoztam is a szakmámban, ami nagyon jó. Jól érzem magam, nem panaszkodok.
2012. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 archon ***** válasza:
Norvégia, fogtechnikus, üzletkötő. Szerintem először is, ahogy azt írták okosan előttem, azt gondold át, hogy MIT AKARSZ CSINÁLNI! Biztosan ismered a mondást, hogy ha a kacsa nem tud úszni, nem a vízzel van a baj. Ez nem kritika, de jól példázza, hogy ha Te magad nem tudod, mit akarsz, külföldön sem fogod tudni. Plusz külföldön nem lesz ott a család, barátok, ismerősök, akik esetleg támogatnak. Érdemes különböző ügynökségeket is megnézni, akik kiközvetítenek, így otthonról is megpróbálhatsz munkát nézni, így már a 'tutira' utazol majd ki. Itt viszont NAGYON nézd meg a közvetítő referenciáit!
2012. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!