Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miert mondja sok idiota, hogy...

Miert mondja sok idiota, hogy angliaba kijonni szerencset probalni eleg 300 e Ft?

Figyelt kérdés
A minimum szerintem fél millio. De az nagyon minimum. Bankszamlat is nehez csinaltatni es ni szamot is ido szerezni, kell deposit a szallasnal, stb.
2011. nov. 5. 16:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Miről beszélsz te????Minek fél milla????Hogy jön ide a N.I.szám meg a bankszámla?? Hiszek ezek ingyenesek..

A N.I.számnál időpontot kérsz,majd bemész és INGYEN elbeszélgetsz az ügyintézővel.Majd INGYEN elpostázzák neked.A bankszámlaszám nyitás is teljesen ingyenes.Természetesen a bank felajánl egy csomó lehetőséget amiért havonta fizetni kell,de meg kell köszöni az infót,és el kell utasítani őket.Elég egy sima Visa kártya ami ingyenes.

A deposit sem kerül fél millába.Ha szobát bérel valaki akkor egy jó szobát akár heti 70 fontért már tud bérelni.2 hét deposittal ez 210 font.Hozzá rakod a 10 font SIM kártyát,és 1 havi kaja mondjuk 1 főre ha nagyon akarok kerekíteni,akkor havi 150 font (mi hárman élünk itt,és mi költünk havonta ennyi pénzt,szóval elég nagy összeget mondtam 1 emberre)Ez így eddig 370 font.Ha felkerekítem 500 fontra akkor még + pénze is van bármire..

A mai árfolyam szerint 500.00 GB =176,592.94 HUF..Kerekítem 180 ezer forintra,és ez bőven elég kell hogy legyen..

2011. nov. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Múlt héten volt a BBC-n egy dokumentumfilm, kelet-európai bevándorlók sorsát követték, az összes közül először a magyar srác adta fel a munkakeresést Londonban és hazament 2 hét után. Asszem 600 fontja volt otthonról és az szépen elfogyott, annak ellenért hogy a magyar haverjával aludt egy ágyban.
2011. nov. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

ma 16:28

akkor az a srác egy lúzer volt..Én 100.000 forinttal jöttem ki,és 2 héttel később már dolgoztam is.

2011. nov. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Nem kell fél millió! Nem tudom, miért beszélsz hülyeségeket! Én 1050 fontot hoztam magammal. A szállásom heti 95 font-ba került. Előre két hét kauciót kértek, semmi mást.(Persze én nem lehúzós magyar szállásadón keresztül jöttem, hanem magam kerestem szállást.) Én sem értem, hogyan jön ide az NI szám meg a bankszámla, mert ez mind ingyenes. Persze itt is vannak nagyon "segítőkész" magyarok akik jó pénzért cserébe telefonálnak helyetted, meg elmennek veled a bankba. Én a kiérkezésemet követő 2. héten már dolgoztam. Igaz, nem egy álommunka, de legalább fizetnek és ráadásul nem is minimálbért.(7.25-ö órabérem van.) Mivel nekem van egy piacképes végzettségem és nagyon jó a nyelvtudásom, ezért most ráálltam a szakmabeli munka keresésére.
2011. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hogy nyissak bankszamlat, mikor ahhoz igazolnom kell a lakhelyemet, az igazolas meg pl egy szamla?... Szamlat szerezni legalabb egy het, ni szamhoz is kell papir h hol laksz... Munkat ni szam nelkul meg nem adnak. Ni interjura megint varni kell 1 hetet... az agencyk min. 6 honapra adnak ki lakasokat, 1 honap deposittal, ha tobben laktok egy helyen, akkor h szerzel bizonyitekot h ott lax? A tenancy agreement nem eleg... Idegesito ez. Mazlista britek...
2011. nov. 5. 17:04
 6/22 anonim ***** válasza:

Spanyolországban NIE szám van, ott igazolni kellett a lakhelyet hozzá, amit egy magyar igazolt.

Szerintem ez a külföldön próbálkozom egyet lakás és ismerős nélkül egy barom.ság.

A gyümölcsszedés más csak.

2011. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
NI szám megléte nem előfeltétele a munkába állásnak! Vagy akkor szerinted több száz másik ember, köztük én is dolgozom, holott még nincs NI számom. Ha egy cég felvesz, akkor temporary Ni-re rak. Ennyi. A bankszámla nyitása általában nem bank, hanem ügyintéző függő! Általában kell hozzá útlevél és személyi, és lakcímigazolásnak elfogadják pl. az NI interjúra behívó levelet is, amit a címedre kapsz! Illetve bármilyen olyan levelet vigyél magaddal, amit a címedre kapsz.(pl. rendelj a címedre O2 mobilszolgáltatótól ingyenes sim kártyákat.) Ne kinti agencytől bérelj szobát, mert ők tényleg sok kauciót kérnek. Hanem menj fel a gumtree.com-ra és magánszemélyektől vegyél ki szobát. Sokkal egyszerűbb. (Amikor meg megkérdezik hogy dolgozol-e akkor kamuzz.) Talpraesettnek kell lenni, különben nem mész semmire sem.
2011. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

- Hogy nyissak bankszamlat, mikor ahhoz igazolnom kell a lakhelyemet,

- Egyik nap kijössz Angliába 1 éjszakát alszol egy hostelben vagy barátoknál,ismerősöknél vagy rendes magyaroknál akik adnak ilyen segítséget.Másnap elmész pár ügynökséghez ahol keresel egy neked megfelelő szobát.Kifizeted a 2 hét depositot + 1 hét lakbért és már van is szállásod.

- az igazolas meg pl egy szamla?

Vannak ügynökségek akik nem kérnek semmi számlát.Elég ha van pénzed....

-Mivel az első a szállás,a N.I. szám igénylése már nem okozhat gondot

- Munkat ni szam nelkul meg nem adnak.

De adnak ideiglenes számot,és igazolást,hogy folyamatban van a kérelmed,és azzal már lehet melót találni.Így akár az első naptól lehet menni dolgozni,amikor 30 nap múlva kijön a N.I. szám,csak utólag beviszed és kész.

-Ni interjura megint varni kell 1 hetet...

- nem kell várni 1 hetet.Én Másnap már mentem is interjúra.

az agencyk min. 6 honapra adnak ki lakasokat, 1 honap deposittal,

- Először nem lakást kell bérelni hanem szobát.Ezért is mondjuk mindig hogy ha családostul jön ki az ember akkor előbb csak az egyik családfő jöjjön ki,és pár hónap után jöjjön a másik.Lakásbérlés teljesen más tészta.Oda elvárnak munkahelyet,rendszeres fizetési átutalást.Lakást bérelni sokkal bonyolultabb.(tudom mert mi is lakást bérelünk,és végig jártuk az egészet.

- ha tobben laktok egy helyen, akkor h szerzel bizonyitekot h ott lax?

Úgy hogy az ügynökség ad írásos papírt róla.(ingyen)

2011. nov. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

ma 17:27 vagyok

Csak megjegyzem,hogy mi adtunk i ideiglenesen szobát magyaroknak.Amikor kijött egy magyar,másnap már ment is a bankba.Ott elég volt csak a címet bemondania,hogy ott a szállása.Semmi papírt,semmi számlát nem kértek tőle.Tudomásul vették hogy az a lakcíme és kész..Még ma is kapunk egy csomó külföldi névvel ellátott banki leveleket pedig már lassan 5 éve élünk ugyanabban a házban..

2011. nov. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A Lloyds TSB-ben tudsz bankszámlát nyitni, ott nem kérnek semmi címet igazoló dokumentumot, csak az útleveledet. Ezért hívják úgy hogy a "Lengyelek bankja".
2011. nov. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!