Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az EMGOLDEX-et ismeri-e...

Az EMGOLDEX-et ismeri-e valaki? Mi a véleményetek erről az "üzletről"?

Figyelt kérdés
Fenntartással fogadtam egy ismerősöm megkeresését ezzel kapcsolatban, nekem "piramisjáték, vagy pilótajáték" szagú a dolog, csak jól csengő - aranyüzlet lepedőbe van bújtatva szerintem. Érdekelne a véleményetek az üzletről!

2012. márc. 5. 10:02
 1/6 Szmija ***** válasza:

Engem is próbált beszervezni egyik ismerősöm, végig is hallgattam a kis "előadását", hogy s mint működik a dolog. Több emberrel is beszéltem ott, illetve ők ecsetelték nekem, hogy tuti biznisz és hogy a táblák nem állnak meg, havi 2-3000 euró... Valamilyen mátrix rendszerként mutatta be az egyik ottani "csapatvezető" , aki az ismerősömet is bevitte oda.

Én nem szálltam be, nem tudom, hogy megtegyem-e, de szerintem LEHET, hogy van benne pénz! Viszont ahhoz ugye neked is kell egy kisebb tőke, hogy elindulj benne :S

2012. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, nekem tökre piramisjátéknak tűnik az egész, az arany az meg jól hangzik. A 16 ember több, mint 2,5 millát tesz be a kalapba, amiből kilenszázegynéhány-ezer Ft-ot kap meg a tábla tetején (vagy alján, nézőpont kérdése)lévő úgymond első személy. Kérdem én, hol a többi 1,6 milla?? Ekkora a haszonkulcs, a működési költség??? Azért ez nem semmi!! Aztán 1-2 év múlva már nincs kit beléptetni, összeomlik a rendszer, a piramis alján lévő utolsó emberek (rengeteg személy) pedig bukják a pénzüket.

Nekem ez a meglátásom, lehet, hogy tévedek és persze nem célom senkit megbántani. Azért is kérdeztem, hátha valaki megerősít, vagy épp megcáfol ebben a nézetben. Jó lenne hinni valamilyen üzletben, de annyi az átverés, lenyúlás. Nézd csak meg a betelefonálós műsorokat, a tv shopos dolgokat, biztosítókat,........ Csodás fogyás, napi 2 perc, vedd meg ezt, meg azt a gépet................, aztán mutogatnak kigyúrt embereket, akik persze attól lettek olyan izmosak, és sokan elhiszik. Mint ahogy azt is, hogy kevés munkával, kevés tőkével hatalmas pénzt lehet akasztani. Na én ezekben nem tudok hinni.

2012. márc. 6. 08:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy van benne pénz, mint a pilótajátékokban általában, sőt ha beszállsz, akkor a te pénzed is benne lesz, de attól még nem jó :)


ma 08:20. Egyfelől nem piramisjáték, hanem pilótajáték a neve (csakhogy tisztázzuk a fogalmakat). Másfelől viszont ez valóban az. Az indokod viszont nem helyes. Ha 2,5 millából fizetnék ki a 900 ezret, még hihető is lenne a dolog, bár úgy is túlzás. Épp azért nem hihető, mert valójában az alsó 8 személy cca 1.25 millájából fizetik ki. (A többiekéből már feljebbieket kifizettek).


Egyszerűen csak abba érdemes belegondolnod, hogy mi történik, ha beszállsz az "üzletbe", majd semekkora hálózatod nem épül, és tewszem azt 10 év múlva nyúlnál a "befektetésedért" (tegyük fel a vicc kedvéért, hogy még létezik akkor az üzlet). Mit kínálnak neked? A te pénzed már kifizették a korábbi beszállóknak. Egy hálózati marketing rendszernek az az alapja, hogy van egy amúgy is jó ajánlatuk, és arra jön rá a hálózatépítés.

A pilótajátékok meg MLM-nek próbálják álcázni magukat, bár ezen a ponton elég könnyen lebuknak.

2012. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben találtam rengeteg hozzászólást, egy illető tavaly ősszel tett fel hasonló kérdést. Teljesen egyetértek a racionálisan gondolkodó, mondhatnám szkeptikus hozzászólókkal. Nem lépek be!!! Annyi ponton bizonytalanodok el, hogy neki se kezdek a felsorolásnak. Az elsőknek megy, aztán kipukkad a lufi, Dubai cég????, mehetünk a pénzünk után, ez vicc. Egyáltalán hogy a csudába működhet legálisan, egy nyilvánvalóan "inkorrekt üzleti magatartásra épülő üzleti hálózat"? (hú de szépen neveztem meg, de nem akartam sértő lenni)
2012. márc. 6. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

A törvények betűjét mindig ki lehet játszani. Az is lehet, hogy egyszerűen MÉG nem tiltották be őket. Van ennek egy átfutási ideje.

Erősen javaslom, hogy ha azt akarod eldönteni, hogy egy cég által ajánlott üzlet MLM (a világ legkorrektebb üzleti modellje) vagy pilótajáték (közönséges szélhámosság), akkor ne a törvényeket nézd, és ne azt, hogy be van-e tiltva, hanem az üzlet logikáját. :)

2012. márc. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sercinger válasza:

MLM és MLM között is van különbség. Tapasztalat, régóta foglalkozok MLM alapú, vagy ahhoz közel álló üzletekkel, több-kevesebb sikerrel. Azt le kell szögezni, hogy rengeteg jól és biztonsággal működő MLM rendszer létezik a piacon, amibe talán érdemes lehet belefogni, ilyen MLM például a Forever Living Products, és a Zepter is. Ám van pár nagyon nagy különbség a pilótajáték és a piramisjáték között, Amire figyelni kell:


- a "keress gyorsan pénzt" lehetséges dolog, ezt már én is megéltem, létezik. Azonban ha a piacon olyan "egyedülálló" vagy "páratlan" újdonsággal állnak elő, aminek tényleges termékfedezete nincs, akkor kifizetni téged a többi balek befektetéséből fognak, ez egész biztos. Ebből a rendszerből is profitálhatsz, ha jó időben csatlakozol, de minél később, annál kisebb ennek az esélye. Ha fizetsz, akkor azzal a feletted lévők zsebét tömöd be, vagy az ő térdükre varrod a zsákfoltot. Ez pilótajáték, ez illegális, csak éppen nem foglalkoznak vele.


- Minden MLM piramisjáték, hiszen azáltal fejlődik "dinamikusan" egy vállalkozás, minél többen invesztálnak bele, legyenek azok vásárlók, gazdasági partnerek, vagy befektetők. Ebben az esetben a reklám-marketing helyét átveszi a "gerillamarketing", azaz a tagok ajánlásával bővül a felhasználói kör, vagyis a tagok száma. Azonban itt nem a csatlakozásért kell fizetned, hanem mondjuk egy kezdőcsomagért, amit utána te profittal továbbadhatsz, vagy saját célra felhasználhatsz. Az így keresett összeget a kifizetés után reinvesztálhatod, és 1-2-3 szintig részesedsz az általad behozottak profitja után. Ez egy működőképes, korrekt rendszer, ami legális. Ez is piramisjáték, azonban itt van valódi termékfedezet is, ami a tényleges profitot termeli (pl 1 doboz aloevera kapszula gyártási költsége átszámítva kb 200 HUF, míg a végfelhasználói eladási ára 1500-1600 HUF...)


Szóval van elég különbség. Ha ezt az EMGOLDEX-re vetítjük le: A rendszer lehetőséget biztosít arra, hogy azok, akik egyszer bekerültek, 2 embert bevehetnek. Ennek költségét a későbbi kifizetésnél vonják le az ún, Referálótól, tehát attól, aki bevitte az embereit. Ez azt jelenti, hogy egy mezei megállapodással fixálhatod, és a referált kifizetéséhez kötheted ennek a visszatérítését. Ha őt is kifizetik, majd visszaadja :)

2015. febr. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!