Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire kell tudnom németül,...

Mennyire kell tudnom németül, hogy Bécsben nem megterhelő fizikai munkát vállalhassak? 17L

Figyelt kérdés
Elkezdtem németül tanulni,nyárig el jutok olyan A2szintre.Valami irodai munkára gondoltam,mert fizikai munkára nem vagyok alkalmas.

2012. márc. 5. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

"Valami irodai munkára gondoltam"


A2-es szintű német tudással? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan? Még takarításhoz is kell a német nyelv ismerete.

2012. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem hiszem h gémkapcsozáshoz kéne,de köszi grat.
2012. márc. 5. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Dehogynem kell. Ha a kezedbe nyomnak egy kupac papírt, hogy ugyan szortírozd már szét és gemkapcsozd össze az egyes szerződésekhez a mellékleteket, azt hogy oldod meg nyelvtudás nélkül? Vagy hogy írsz meg egy ímélt, hogy fogadsz egy telefont? Ezek a legalapabb titkárnői feladatok, és már ehhez is kell a nyelvtudás.

De ma nem is foglalkoztatnak ilyeneket, mert pénzkidobás. Inkább olyat vesznek fel, aki konyít is a munkához, amit végeznek és legalább 2-3 nyelven beszél.

2012. márc. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elkerülhetetlen annak a szókincsnek az ismerete amit az adott munka megkíván.De mindegy,köszi a hasznos ötleteket.Jah,hogy nem is voltak?Hoppá.
2012. márc. 6. 13:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Irodai munkát legkevesebb B2-es szinttel lehet megkezdeni. Főleg, ha gazdasági, jogi vonatkozású szövegekkel is dolgoznod kell. Értem én, hogy biorobot-tevékenységben gondolkodsz, de egy megbízható társalgási szint nélkül esélyed sincs. Egyszerűen nem fognak alkalmazni. Ne haragudj, de egy munkaszerződést el tudsz olvasni és meg tudsz érteni, ha még alapfokú nyelvtudással sem rendelkezel??

Nincs értelme ezen megsértődni, el kell fogadni, hogy a tudásod ehhez még nem elég.

2012. márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!