Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért licitálnak az emberek...

Miért licitálnak az emberek az online aukciós oldalakon?

Figyelt kérdés
Úgy értem: az adott termék árát pont azzal viszik fel, hogy már jóval az aukció záródása előtt (akár hetekkel) licitálnak rá, pedig pont az lenne az érdekük, hogy minél alacsonyabban tartsák. Simán meg lehetne oldani, hogy akit tényleg érdekel, az az utolsó órában rányom. Vagy rosszul gondolom?
2012. márc. 5. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
A gondolatmenet jogos. Én utaztam úgy nagyon olcsó árura, hogy majd csak az utolsó percekben licitálok. Sikeresen elfelejtettem, 5 perccel lejárat után jutott eszembe...
2012. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ér rá mindenki a gép előtt ülni mindig.
2012. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyjából ahogy az előttem lévők mondják.


Akkor érdemes licitálnod, hogyha nem vagy biztos benne, hogy később is a gépnél leszel.


Illetve az eladónak lehetősége van a nem licitált terméket levenni vagy az árát megváltoztatni (tehát hiába vagy később online ha közben az eladó megváltoztatja az eladásról alkotott véleményét), illetve a licitált termék lejáratát előre hozni (szintén kellemetlen, ha te később szeretnél rá licitálni).

Ezek lehetnek érvek az azonnali licit mellett.

2012. márc. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mindegy mikor licitalsz ha valaki az utolso 30 masodpercben tesz egy magas ajanlatot akkor megjartad.


Masik oldalrol minnel korabban kell megtenned a szamodra optimalis arat mert ha valaki hamarabb helyezi el azt az ajanlatot akkor neked tul kell licitalni azt.

2012. márc. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fentebb jol irtak, idohiany miatt is, tovabba nalam biztonsagi oka is van. Peldaul kineztem egy retro videojatekot, amivel meg gyerekkoromban talalkoztam. Mar nagyon regota vagytam egy ilyenre, de tudtam hogy X osszegen kivul nem tudok tobbet fizetni erte. Viszont tudtam azt is, ha ott ulok a licit utolso perceiben es latom, hogy 5 vagy 10 dolcsival tulmegy az osszeg azon amit en megengedhetek magamnak, akkor a vasarlas heveben kepes vagyok megemelni a licitet es kitudja hol allok meg es a ho vegen meg vakarozhatok, mert lesz egy draga jatekom, de nem lesz penz szamlakra stb. Szoval en tudom elore, hogy valami nekem mennyit er meg es nem akarom elragadtatni magam es tobbet adni erte az uccsu pillanatban.
2012. márc. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2012. márc. 6. 00:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!