Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Érdemes feladnom Nigériába...

Érdemes feladnom Nigériába egy csomagot?

Figyelt kérdés
Arról van szó, h egy apróhirdetős oldalra tettem fel egy fényképezőt, amit eladnék. A fene se tudja hogy hogyan, de egy nigériai pasas találta meg és írt vissza. Érdekelné a dolog, átutalná a pénzt dollárban aktuális árfolyamon én meg küldjem. Van valakinek hasonló tapasztalata? Fogalmam sincs mennyibe kerül feladni Nigériába egy csomagot és mik a címzés szabályai és hogy egyáltalán van-e posta Nigériában?
2012. márc. 10. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Olvasd el a kommenteket és ne dőlj be az ilyen "vásárlóknak".


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-kerd..

2012. márc. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kösz :) bár azért teszek 1 próbát... azt mondta előre utal. Hát akkor utaljon.
2012. márc. 10. 17:47
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
Hajrá. remélem visszajösz majd ide bevallani hogy igen, nem érkezett meg a pénz, de feladtam a csomagot :)
2012. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez hihetetlen, hogy még mindig vannak emberek, akik bedőlnek ennek.
2012. márc. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mi ez a kioktató hangnem a részetekről?



Bedőlés? Ha előre átutalja a pénzt, amihez megadom neki a számlaszámom, akkor minek dőlök be?

2012. márc. 11. 20:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért dőlsz be neki, mert elhiszed, hogy ez valós vevő lehet. Akinek van egy csöpp esze, az egy ezredmásodpercig nem gondolja azt, hogy pénzt fog kapni Nigériából.
2012. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az meg már csak a hab a tortán, hogy azután is hiszel neki, miután itt mindenki felhívta a figyelmed, hogy átverésről van szó.
2012. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100% hogy nem fogsz kapni pénzt Nigériából, remélem vissza fogsz jönni ide amikor ez számodra is nyilvánvaló lesz!
2012. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos valóban sok ilyen csalás terjedt el. Én úgy tudom, hogy sokszor elküldik az átutalásról az igazolást, ami hamis. Az átvert fél azt gondolja, hogy nemsokára megérkezik a pénz, és elküldi a terméket. A pénz pedig természetesen nem érkezik meg.


Én sem hallottam erről sokáig, és nem is értettem, hogy mit neveznek nigériai csalásnak. Ettől függetlenül két dolgot szeretnék leszögezni:


1. Nem biztos, hogy a Te esetedben is erről van szó. (Bár nagy a valószínűsége.) Én ismerek néhány nigériai fickót, és ezek a csalók miatt nem tudnak normális üzletet kötni.


2. Aki nem válaszolt normálisan, nem értem miért tette. Valamikor kell először hallani erről. Neked most jött el ez a nap. Ezért még nem kellene így beszélni Veled, és rosszat kívánni.

2012. márc. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Írtam üzenetet, kérlek vedd fel velem a kapcsolatot, engem is megtaláltak Nigériából, gondolom a te sztorid már lezajlott, mivel egy évvel ezelőtti. Segíts. Köszönöm
2013. máj. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!