Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Netes aukciós oldalon keresztü...

Netes aukciós oldalon keresztül akarnak tölem vásárolni nigériába kéne küldeni a csomagot, megbizható az ilyen, ugyértem vásároltak már valakitől igy külföldre?

Figyelt kérdés
szoval egy mobilt akar megvenni tőlem,és a pasi adott egy cimet nigériába, nem beszél jol magyarul, én meg megértetem magam angolul, ugyhogy fordittatunk.csak félek nehogy átverjen, mondjuk nem veszi át azt mondja közbe meg átvette. egy samsung txt-t akarok eladni és csodálkozom hogy közelebbről nem tud venni.
2010. szept. 28. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem foglalkozunk ilyennel, hajtsd el a francba!
2010. szept. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne add el neki.

Lehet, hogy hoax volt, de keringett olyan a neten, hogy pont Nigériába kellett volna valami árut küldeni és gond lett belőle.

Amúgy nem szoktam bedőlni az ilyeneknek, de most megakadt a szemem ezen a Nigérián...

2010. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Ha előre fizet, akkor ok. De nem fog...
2010. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Netes aukción egyszer kapcsolatba kerültem egy nigériaival (aztán volt szintén hasonló messzeségből egy biznisz, ami szintén megbukott). Ékszert árulok. Sima aranyláncokat akart, és nekem is szemet szúrt, hogy nem tud közelebbről beszerezni... Nem tudtunk kommunikálni, mert bár én tökéletesen beszélek angolul, ő nagyon törte, alig tudtam olvasni a leveleit. Mindenféle kavarásokat akart bemagyarázni, hogy ő miért nem tud előre fizetni. Mondom, ékszert árulok, előre utalás nélkül nincs üzlet. Erre hirtelen tudott előre fizetni, de ahhoz nekem be kellett volna lépnem valami netbankba, az ő jelszavával... Áááhhhh. Nem is értettem, és tudtam, hoigy engem akar lehúzni. Ezen a ponton a Vatera (mert arról van szó) beleszólt a levelezésünkbe, miszerint tudomásukra jutott, hogy levelezést folytatok ezzel az ürgével, és azonnal szakítsam meg vele a kapcsolatot, ugyanis több mindenkit becsapott már, már folyik a nyomozás.

Ezután nem jelentkezett többé.

Figyelj: gondolom, te is érzed, hogy nagyon bűzlik a dolog. Nem azt mondom, hogy az összes afrikai országból jövő rendelés hoax, de azért van az a határ, amin túl az ember gyomra nem veszi a be a dolgokat.


25/N

2010. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
EZ CSALÁS MÁR RÉGÓTA TERJED ENNEK HÍRE. AKIHEZ MÉG NEM JUTOTT EL MOST MONDOM CSALÁS!!!
2010. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
vazze üsd már be a google-ba, hogy nigériai csalás....még mindig vannak ekkora majmok, akik ezt beveszik???? :-o
2010. szept. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak... ne majmozd le a kérdeződ. Pont azért kérdezett rá, mert nem vette be.

Ahelyett, hogy értelmesen válaszoltál, csak leugatni tudod az embert :-(

2010. szept. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi én is hasonlóan gondolom, nem nagyon aukcióztam még azért kérdezem. mindjárt elolvasom ezt a nigériai csalást, mert öszintén nem hallottam róla. amugy mióta megirtam neki hogy utaljon előre azóta nem is ir.
2010. szept. 28. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!