Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bankrendszer miért működik...

A bankrendszer miért működik úgy mint egy uzsora maffia és miért nem tesz ellene senki semmit?

Figyelt kérdés

Ha én pl. fel akarok venni 10 millió forint hitelt egy banktól, mondjuk az OTP-től akkor olyan pénzt utalnak a bankszámlámra ami nem is létezik, a bankban nincs meg ez a pénz, nem abból adja nekem amit mások befektettek náluk kamat fejében.Csak úgy a semmiből utal egy összeget amire én nagyon sok kamatot fogok fizetni.


Régen amikor arany sztenderd volt akkor arannyal fizettek az emberek, és a bank rájött, hogy ha szétosztja kölcsönként a többi ember között a befektetők aranyát és kamatot kér rá akkor meggazdagszik, de ott volt a gond, hogy mindenki egyszerre akarta kivenni az aranyát és nem tudta nekik megadni hiszen hitel formájában odaadta másoknak, így felakasztották a bankárokat akik ezen nyerészkedtek, más pénzén, napjainkban is ez megy, csak pénzzel, és ha egyszerre akarja mindenki kivenni akkor simán oda tudja nekik adni mivel csak utal egy számot bankszámlára, így a bank a semmiből keres pénzt és dönti nyomorba emberek millióit, valamint az imf is az országokat ugyan így.Nem veszik észre, hogy ez csalás?!Miért nem tesz senki semmit?


2012. márc. 12. 15:39
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy 0 gazdasági ismerettel nem kéne ilyen iszonyatosan nagy baromságokat beszélni.
2012. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Akkor indokold meg, hogy miért baromság.
2012. márc. 12. 15:57
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

1., Nem olyan pénzt utalnak, ami "nem létezik". Gondolom ezt a youtube-on keringő (amúgy bődületes baromságokkal tűzdelt) összeesküvés-elméletes kisfilmből vetted

2., De, meglepő módon pontosan abból adja neked a hitelt, amit más befektetett. És a te hiteleden keres 80%-ot, míg a "hitelező befektetőnek" kiszúrja a szemét 8%-os kamattal.

3., "Régen amikor arany sztenderd volt akkor arannyal fizettek az emberek" - ez nettó baromság. Az arany standard mást jelent, járj utána, hogy mit.

4., "mindenki egyszerre akarta kivenni az aranyát és nem tudta nekik megadni hiszen hitel formájában odaadta másoknak" - ez még nagyobb baromság. Soha még csak hasonló sem történt

5., "így felakasztották a bankárokat akik ezen nyerészkedtek" - soha nem akasztottak fel senkit, ezt nem is értem honnan vetted

6., Az utolsó 3 sorodból nem is emelek ki semmit, mert egy az egyben egy se füle se farka kusza baromság.


Összességében pedig fogalmad nincs, hogy miről beszélsz.


Azt meg javaslom inkább nyelvtan könyvet olvasgass, akkor legalább már érteni lehet majd, hogy miről beszélsz, még akkor is ha értelme akkor sem lesz.

2012. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
Szerintem se kéne buta youtube videókat nézned. Ha érdekel a bankok működése, akkor olvass szakkönyveket, de ne egy idióta animációs filmből akard megtudni...
2012. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

16:40 akkor ezek szerint ennyi befektetője van a bankoknak?Nem gondoltam volna.

Egy makroökonómiai szakkönyvből olvastam a gold standardot, ott írták, hogy azt jelenti, hogy az aranyat használják pénz helyett, és volt ilyen válság, amerikában egy nagy gazdasági válság volt épp ebből, hogy mindenki egyszerre akarta kivenni az aranyát, ez is le van írva a könyvben.


Igen láttam a videókat, nem tudom, hogy higyjek e nekik.

2012. márc. 12. 17:06
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

"Igen láttam a videókat, nem tudom, hogy higyjek e nekik."


Ne. De leginkább ne foglalkozz vele. Foglalkozz olyan dologgal, ami téged előrébb visz. Ha mindenki ezzel foglalkozna ahelyett, hogy azon agyal, másnak mit kellene másként csinálnia, sokkal előrébb tartanánk.

2012. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=8-yRNEdl20o


Gondolom ebből a filmből merítetted az ihletet. Vannak benne igazságok, de nagy ferdítések is.


"4., "mindenki egyszerre akarta kivenni az aranyát és nem tudta nekik megadni hiszen hitel formájában odaadta másoknak" - ez még nagyobb baromság. Soha még csak hasonló sem történt"


Erre csak azt mondom, hogy itt megtörtént, csak szerencsére a megfelelő emberek jól reagáltak rá:


[link]

2012. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Igen, a bankoknak sok befektetője van. Sok kicsi sokra megy alapon. Sok ember tartja bankban a pénzét. De ha ennyire megy a téma, hogy makroökonómia könyvet olvasol, akkor nézd meg valamelyik bank mérlegét, és látni fogod, hogy honnan van a bankoknak pénzük. Egyik oldalon összegyűjtik az emberek megtakarításait, erre kamatot fizetnek, majd ezt osztják ki hitelek formájában. A bank ugyanis egy pénzügyi közvetítő, aki eljuttatja azok pénzét, akiknek sok van olyan személyeknek/vállalatoknak, akiknek pedig szükségük van rá. Másrészt pedig, ha most mindenki ki akarná venni a pénzét a bankokból, akkor bizony nagy bajban lennének, ugyanis nem tudnák kiadni. Ezért is félnek rettenetesen a hitelintézetek egy bankpániktól. De erre az esetre is lenne megoldás, ugyanis az állam akkor szabályozná, hogy egy nap egy betétes maximum mennyi pénzt vehet ki, így megoldva azt a problémát, hogy nehogy sorra bedőljenek a bankok, ahogy tette ezt már máskor is a történelem folyamán.
2012. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

# 5/


Az állami szféra 100%ban CSAKIS bankszámlára utalja a fizetéseket

A magánszférában a bejelentett fizetések 90%-a banki átutalás, nem pedig kp-s kifizetés

Azok a magánemberek, akiknek van manapság megtakarítása 85%-ban egyszerűen lekötött banki betét formájában tartják a pénzüket.

Ma ahhoz, hogy egy cég működhessen kötelező bankszámlát fenntartania - és a mikrovállakozásokon (és adócsalókon) kívül mindenki ott is tartja a pénzét.


Szóval ne aggódj, van bőven tőkéje a bankoknak.


Az aranystandard pedig azt jelentette, hogy az állam által kiadott pénzeknek az értéke nem lehetett több, mint az állam aranytartaléka. Ez egy idő után már tarthatatlanná vált és ezért meg is szűnt a xx. század elején, néhol már korábban is.

2012. márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

# 8/


Ez részben igaz, de a bank NEM AZÉRT nem tudná kifizetni a hitelezőit, mert nincs tőkefedezete, hanem azért, mert egyrésztről a bank is BEFEKTET, hogy a hitelezőknek kamatot tudjon fizetni (így nem tudja 100%-ban kifizetni a tőkéket), másrészről egyszerűen KP nincs annyi a rendszerben, hogy ki lehetne fizetni. DE PÉNZ AZ VAN! A KP és a PÉNZ nem egyenlő!

2012. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!