Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek spórolósabb?...

Hogyan legyek spórolósabb? Hogyan fogjam vissza a költekezésemet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Eddig kolis voltam, diákmunkákból éltem (napi 3 vajas kiflin), éppen hogy kijöttem belőle, nem tudtam szórakozásra, vagy egyébre költeni.


Karácsonykor viszont el tudtam helyezkedni 8 órában egy többműszakos állásban, aminek a beosztásakor elég rugalmasak a feletteseim, így össze tudom egyeztetni a sulival, bár fárasztó.


Így most 160 ezer + cafeteria a havi nettó bevételem. Kivettem egy belvárosi garzont, felső hangon 80 ezerből jön ki minden havonta (ebben már benne van a lakbér, rezsi és internet is). Kapok annyi cafeteriát, hogy kajára már alig kell költenem. Elég jól félre lehetne ebből rakosgatni, de egyszerűen nem vagyok rá képes, annyit nélkülöztem életemben, sosem volt még olyan, hogy bemegyek egy boltba, és megveszem, ami tetszik, vagy hogy spontán beülök egy moziba, vagy étterembe a barátaimmal, vagy akár divatosan öltözködjek...és emiatt nem fogom vissza magam.


De tudom, hogy kéne. Hogyan csináljam? Ti hogyan gyűjtötök?


2012. márc. 19. 13:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
52%
Én is hasonló cipőben jártam. Ideálisan néhány hónap alatt be tudod szerezni a szükséges dolgokat, amik hiányoztak és képes leszel jobban a spórolásra koncentrálni. Be fogod látni, hogy a pénzszórás nem okoz örömet.
2012. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
0%

"Kivettem egy belvárosi garzont, felső hangon 80 ezerből jön ki minden havonta (ebben már benne van a lakbér, rezsi és internet is). "

Én a helyedben inkább kolis lennék, amíg lehet, sokkal olcsóbban jössz, ki, így tudsz félretenni, és szórakozni is... tudom, hogy koliban lenni nem mindig a legkomfortosabb, de szerintem spórolj ezen, amíg egyetembre jársz, és megtehetd, hogy kolis legyél, utána úgyis fizethetsz eleget egy albérletre.

2012. márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

A különlakásból nem adok alább semmiképpen, eleinte kolis maradtam, és az egyébként sem túl komfortos helyzet még szörnyűbb lett 3 műszakos munka + suli mellett. Muszáj, hogy legalább az otthon töltött perceim-óráim nyugodtan, csendben, harmóniában teljenek, mert különben bekattanok. :)


A többieknek köszönöm a hasznos tanácsokat, igyekszem megfogadni őket :)

2012. márc. 19. 16:10
 14/17 anonim ***** válasza:
32%

Minek a belvárosi kecó őszintén?Sztem felesleges.

Én velem is viszonylag elszaladt picit a ló,mert jól keresek tényleg,de én a pénzemet a tudásomba fektetem,vállalkozási ismeretek, ismerkedés,kommunikáció,konfliktus kezelés,nyelvtanulás,szakmailag képzem magam,mivel edzek is ezért tápszer és vitaminok plusz a kaja,meg ruha néha de az van így arra most nem kell,mert németből hozzák a cuccot nekem,így magas mínőség k_rva jó áron.


Én csak ezekre költök,önmagamat fejlesztem,mert az még több pénzt eredményez nekem,mivel nő a használható tudásom,külföldre készülök,mert ott még több a pénz mint itt,és kint kitaláltam egy bizniszt is abból meg még több zsé.

Remélem érted a lényegét? :)

2012. márc. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Persze, értem. De a másik végletbe sem szeretnék átesni, hogy mindenen spóroljak. Szerintem, ha 80 ezerből kijön a lakás és a rezsi minden költsége, és a cafeteria fedezi a kaját, akkor még így is szép összeget tudok félretenni.


Nagyon szép helyen lakom, jó körülmények között, mindenhez közel, az utazással időt spórolok, amire ilyen életmód mellett szükségem van. Úgyhogy a kecó marad. :) Ha az lenne, hogy alig jövök ki a hónap végén, azt mondanám, persze, jogos, de így szerintem ennyi "luxust" megengedhetek magamnak, hogy kellemes helyen lakom.

2012. márc. 19. 17:10
 16/17 tetro ***** válasza:
szerintem ha feladod a belvárosi kecót akkor max 15ezer forintot tudsz spórolni. ennek egy része el is megy rögtön bkv bérletre akkor. meg napi órákat utazgatni... nekem nem ér meg havi 10ezret.
2012. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
57%

Nyiss egy külön számlát és minden hó elején oda utalj át egy adott összeget. Mondjuk 40 ezret. Erre a célra szerintem az axa számlája jó, elindítani drága, de utána nincs költség. Bankkártyát ne igényelj hozzá, csak netbankot. Így ha valamire költeni akarsz, 2 nap, mire átér a mostani számládra a pénz, addig átgondolhatod, hogy valóban meg akarod-e azt a valamit venni.


Hogy ez mire jó? Biztosíték, hogy ha kell a pénz, lesz mihez nyúlnod. Ha netán megszűnne a munkád, jó darabig megélsz abból, amit félretettél. Ha netán lakást vennél majd, kb. annyit spórolsz, amennyit félretettél (a lakáshitelek kamata tipikusan még egyszer annyi, mint maga a hitel, tehát ha fél millával kevesebbet kell felvenned, fél millát spóroltál)


A számládon maradó pénzből pedig nyugodtan, lelkiismeret-furdalás nélkül költekezhetsz.

2012. márc. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!