Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan legyek spórolósabb?...

Hogyan legyek spórolósabb? Hogyan fogjam vissza a költekezésemet?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Eddig kolis voltam, diákmunkákból éltem (napi 3 vajas kiflin), éppen hogy kijöttem belőle, nem tudtam szórakozásra, vagy egyébre költeni.


Karácsonykor viszont el tudtam helyezkedni 8 órában egy többműszakos állásban, aminek a beosztásakor elég rugalmasak a feletteseim, így össze tudom egyeztetni a sulival, bár fárasztó.


Így most 160 ezer + cafeteria a havi nettó bevételem. Kivettem egy belvárosi garzont, felső hangon 80 ezerből jön ki minden havonta (ebben már benne van a lakbér, rezsi és internet is). Kapok annyi cafeteriát, hogy kajára már alig kell költenem. Elég jól félre lehetne ebből rakosgatni, de egyszerűen nem vagyok rá képes, annyit nélkülöztem életemben, sosem volt még olyan, hogy bemegyek egy boltba, és megveszem, ami tetszik, vagy hogy spontán beülök egy moziba, vagy étterembe a barátaimmal, vagy akár divatosan öltözködjek...és emiatt nem fogom vissza magam.


De tudom, hogy kéne. Hogyan csináljam? Ti hogyan gyűjtötök?


2012. márc. 19. 13:15
1 2
 1/17 anonim válasza:
86%
Azt mondják, spórolni fizetésnapon kell. Én így is csinálom. Megjön a fizetés, x összeg megy a megtakarítási számlára.
2012. márc. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
A bejövő pénz 10%-át mindig rakd félre.
2012. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Neked az lenne a legjobb módszer, ha egy fix összeget már fizetéskor félreraknál. Külön számlára utalás, vagy lekötés, nem tudom. Nem tudom, hogy adjak tanácsot, mi mindenen spórolunk, nagy ritkán van olyan, hogy megkívánom és megveszem, azt is utólag bánom. Elég jól keresel, persze ebből egyedül kell fenntartanod egy albit, de ha jól osztod be, akkor tudnál félrerakni. Gondolni kell rosszabb időkre, én nem tudom megérteni azt a nézőpontot, hogy fiatalok vagyunk, egyszer élünk... Igen, csak nem mindig tudni előre, mit hoz a holnap. A fiatalt is érheti baj.
2012. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Nagy segítség volt a második!
2012. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Ha jól értem, kifizetsz mindent ,akkor kb 80e+cafetéria marad a zsebedben. Minden fizukor kezd azzal, hogy ebből ötvenezret beteszel egy bankszámlára, ha kell le is kötöd,akkor nem tudod csak úgy kivenni. Akkor marad 30ezred amit el lehet szórni bármire! Sok sikert!
2012. márc. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Én azt csinálom, hogy eldöntöttem magamban: havi 40.000,- Ft-nak meg KELL maradnia mindig. (Na jó, ez egy időben csak 30.000,- volt...)

A többit költhetem, de a félretett összeghez nem nyúlok. Mivel nem tudom fizikailag félretenni (bankszámla), ezért nagyon oda kell figyelnem, de működik. Mikor megkapom a fizetést (ami nekem sajnos felsőhangon is csak minimálbér, úgyhogy irigyellek :)), mindig megnézem, mennyi van a számlámon. Azt nyilván tudom, mennyi volt előtte, így nem nehéz rögtön kiszámolni, hogy oké, ebben a hónapban X összegig mehet le a pénzem, tovább nem.

Ez úgy szokott működni, hogy mindig a 40.000,- Ft-ot célzom meg, de 30.000,-ig le lehet menni, ha nagyon muszáj. Az a tízezer a vésztartalék, ha úgy vesszük.

Így, ha nem is sokat, minden hónapban gyarapodok.

Habár, mivel most megvalósítom a régi nagy álmomat (ez volt az amúgy, amire gyűjtöttem eleve), így elkezdtem felélni, de eredetileg is így terveztem. Ez egy utazás amúgy, amihez most foglalok mindig dolgokat.

Utána újra jön ugyanígy a spórolás.

2012. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván elszaladt most veled a ló és élvezed a pénz ízét, de most abba gondolj bele, tök jó, élsz mint Marci hevsen, ki tudja meddig (bármikor beüthet a baj és téged meg kirúgnak). Ahelyett, hogy havi 30-40 ezret félreraknál és lassan lenne egy normális kezdőtőkéd az élethez, mert hiába van kb normális fizud, de így meg fizetéstől fizetésig élsz majd lassan, akkor majd fogsz egy nagyot koppanni és a megszokott színvonalad alá visszaesni. Ezt akarod?
2012. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is így vagyok vele sajnos, mint te. Kéne spórolni, meg de jó lenne...aztán na majd akkor jövő hónaptól. Ha félre is tettünk mondjuk 15-20 ezer FT-ot, azt is feléltük hónap végén. Ezért úgy döntöttem, hogy a 200-asokat kezdem el gyűjteni. Így annyira fel sem tűnik, mintha mondjuk egyszerre félretennék 20 ezret. Egy hónapja kezdtem el, és pár napja léptem át a 10 ezret :) Nem sok pénz, de nálam már ez is haladás.
2012. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
21%
Én is így voltam/vagyok, mint Te. Párom szüleinél lakom melóm nincs sajna. 22 ezerből kell kijönnöm. Ebből 1-2 ezret megpróbálok félretenni. Amikor néha felhívok egy számot és azt mondják van meló és fel is vesznek pár hétre a felét megpróbálom félrerakni! Ímmel-ámmal sikerül is. Ki is számoltam, hogy "kihasználva" nem kell albérleti díjat meg rezsit fizetni nekem 1 év alatt kb fél millió ft gyűlt volna össze. Tessék félrerakni egy számlára, hogy legyen SAJÁT lakásod és akkor jobban kiengedheted a nadrágszíjat.
2012. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 tetro ***** válasza:
28%
Tudom meg leszek kövezve, de én ennyi pénzből nem törném magamat nagyon a spóroláson. Havi 30-40ezret félre teszel, ami hosszú távon mire lesz jó? Mármint néha majd kiveszel belőle, mert kell erre arra, így évente megspórolsz majd vagy 300ezret, amiből mondjuk lakás soha nem lesz. Helyette végre élhetnél nélkülözés nélkül. Én utóbbit választanám, aztán majd ha egyetem után többet keresel, akkor lehet spórolni.
2012. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!