Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha behajtókhoz kerül a tartozá...

Ha behajtókhoz kerül a tartozásom, akkor diákként mit tehetnek ellenem?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy decemberben vettem még egy telefont, de édesapám rá 2 hétre meghalt, egyedül maradtam, középiskolás diákként - nem tudtam fizetni a számlát, valószínűleg a behajtókhoz fog kerülni. Bankszámlára megy segély/családi pótlék, árvasági/, plusz diákmunkával van havi 10 rugó körüli pénzem, meg hagyatéki után fél ház. Mit tudnak ilyenkor elvenni tőlem? A számlámat letilthatják?
2012. márc. 20. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
A számládról simán inkasszózhatják. Mekkora összeget sikerült összetelefonálnod? Azért ahhoz viszonylag sok kell, hogy végrehajtási eljárást indítsanak. Pár tízezer forintért nem szoktak, mert többe kerül nekik az eljárás, mint amennyit behajtanak vele.
2012. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerződésszegés miatt lesz sok, ugye 50 körül van annak a költsége, és erre rájön 30-40 rugó, a havidíj, ami összejött x idő alatt. Akkor ki kell találnom valamit, hogy hogyan fizessem ki :) Köszi a választ!
2012. márc. 25. 04:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!