Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérlet tartozásom van. Mi a...

Hayabusa kérdése:

Albérlet tartozásom van. Mi a következménye?

Figyelt kérdés
Sajnos a volt tulajnak tartozom 85 ezer forinttal, amit nem tudtam időben kifizetni neki, munkahely megszűnése miatt.Természetesen nem akarok kibújni a kötelezettség alól, de hiába mondom hogy most nem tudok fizetni.Rendőrségi feljelentéssel fenyegetőzik, meg hogy büntetett előéletű leszek.Mennyi lehet ebből valós?Én tényleg rendezni szeretném, de egyenlőre nem megy.
2012. jan. 3. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan már. Kiadhatja egy behajtó cégnek, ők próbálják rajtad behajtani, ha nem megy, bírósági végrehajtó jön, levonhatják a fizetésedből, stb.
2012. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem tartozik a rendőrségre, de polgári pert indíthat ellened. Ez azzal jár, hogy te mint pervesztes az alap tartozásodon felül büntető és késedelmi kamatot leszel kénytelen fizetni, meg mellé perköltséget is.

Javaslom, hogy üljetek le beszélni, kérj tőle részletfizetést és ajánlj fel neki valamennyi kamatot mellé. Ezt írásba is foglalhatnátok. Ja, és nempárezer forintos részletekben gondolkodj, max 3-4 hónap alatt igyekezz rendezni

2012. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Megijedtem hogy jön értem a rendőrség.Komolyan.Nem vagyok járatos ilyen helyzetekben,és tájékozatlan vagyok ez ügyben, az tény.Megpróbálom mielőbb kifizetni neki részletekben, remélem belemegy.Nyilván neki is kell a pénz, nem is hibáztatom.Köszi!
2012. jan. 3. 11:24
 4/4 Tamás 1234 válasza:
36%
Rendőrség???????? Ne röhögtess! Mond neki hogy szarsz bele nem fizetsz és mehet az atya úr istenhez is ha nem adózott utánad pláne. Sőt még te jelentsd fel az apeh-nál és ennyi!
2012. márc. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!