Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy rendeljek biztonsággal...

William Costigan kérdése:

Hogy rendeljek biztonsággal vaterán, vagy egyéb helyről?

Figyelt kérdés
Szóval ha pl.: egy cipőt meg akarok rendelni egy magánszemélytől, hogy tudom úgy intézni, hogy ne tudja letagadni, hogy ő küldte, bizonyítani tudjam ha átver, vagy akár fel is tudjam jelenteni. Csak komoly válaszok érdekelnek.
2012. márc. 21. 15:17
 1/8 anonim válasza:
A vatera szerintem biztonságos, én rendszeresen vásárolok ott. Igazából tudod bizonyítani, ha át akarnak venni. Előre elutalod a pénzt, akkor Te kapsz egy papírt, hogy elutaltad, amin látszik minden. (közlemény,címzett,összeg stb). A csomagot meg úgy is ajánlva küldik. Ha át akar verni, akkor mondd meg neki, hogy mutassa meg az ajánlott szelvényt, mert azt neki is kapnia kell. Ha nincs neki, akkor át akar verni. Ha meg feljelented és megmutatod a Te papírod, amit utaláskor kaptál, akkor úgy is megkeresik, hogy ő is bizonyítsa, hogy elküldte a csomagot. Ha nincs neki szelvénye, akkor lebukott. Ennyi. Ja, és utánvétnél meg nincs kockázat, akkor fizetsz, amikor megkapod a csomagot. Csak ezt az eladók nem szeretik, mert ha nem veszik át a csomagot, akkor neki kell kifizetnie a postát.
2012. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, csak nem biztos hogy azt kapom a csomagba amit akarok.
2012. márc. 21. 18:12
 3/8 anonim válasza:
Hát igen, a vatera ezért biztonságos, ott általában kicserélik ha nem jó,mert értékelést kell írnod az eladóról. Ha azon kívül rendelsz akkor inkább utánvéttel kérd, mert bár a posta drágább, de amikor megkapod a csomagot és kibontod, nem tetszik visszaküldheted a postással és neked nem került semmibe. Nem veszed át.
2012. márc. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha túl nagy érték, akkor személyesen vedd át.
2012. márc. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 csibexke ***** válasza:

mindenképp jobb személyesen ha megoldható mert ha nem azt kapod ami meg volt hirdetve akkor nem fizetsz és át sem veszed. mig postán azt küld benne amit akar...


az értékeléstöl nem kell hasraesni.


ha mint eladó korrekt vagy,bajod nemtörténhet....

2012. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem estem hasra az értékeléstől, de abból kiderül, hogy milyen az eladó! Ha sok a negatív, akkor óvatosnak kell lenni. A személyes átvétel meg gondolom a kérdező számára nem megoldható, mert akkor nem kérdezett volna. Vagy tévedek? De ha utánvéttel hozzák és kibontod, meglátod mi van bent és nem az akkor visszaadod a postásnak és nem fizetsz, illetve nem írsz alá semmit. Ennyi. Én már csináltam, simán visszaviszi és még a postát sem te fizeted. Jó pár dolgot adtam már el és vettem is úgyhogy van tapasztalatom.
2012. márc. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
oké, akkor utánvét lesz, eddig is az volt tervbe, csak nem tudtam hogy megnézhetem-e a csomagot, vagy sem.
2012. márc. 22. 14:29
 8/8 anonim válasza:
Nekem megengedte a postás, óvatosan kibontottam, utána meg visszaragasztottuk. Egyszer fordult eddig elő, hogy nem volt megfelelő a termék.
2012. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!