Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítség! Végrehajtási jogot...

Segítség! Végrehajtási jogot jegyeztek be az ingatlanomra! Mi lesz most?

Figyelt kérdés

Közös költséggel, vízzel, hődíjjal tartozok majdnem másfél éve nem fizetem.

Fizetésem nincs, jövedelmem se.

Mi lesz most? Jönnek és elviszik a TV-met, bútoraimat?

Vagy a házat adják el?



2012. márc. 24. 19:36
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

tuti? de van tv, számítógép, hűtő, mosógép, berendezett szobák bútorokkal, stb.


Az elég sokat ér, nem?

2012. márc. 25. 20:30
 12/25 anonim ***** válasza:

A végrehajtás nem úgy megy,hogy kimennek,és elviszik a bútort,tévét.Ez úgy zajlik,hogy kimennek a lakáshoz,és az adósnak felvázolják a tartozás teljes összegét.Nem visznek el akkor még semmit,csak készítenek egy leltárt ami a lakásban van.

Tegyük fel,hogy van neked egy plazma tévéd,hifi berendezésed,laptopod,bútoraid,mosógéped stb.Minden egyes tárgyra leltárt csinálnak,kivéve azokra nem amik más tulajdonában van.De mivel használt bútorokról van szó,így nem azon az áron leltározzák amennyiért anno annak idején vetted.

Mondjuk a tévét 10 éve vetted 20 ezerét akkor a mostani értékét nézik,és bekalkulálják,hogy ma mennyiért lehetne eladni.Ha nem lehet eladni csak 5000 forintért,akkor neked ennél kevesebbért leltározzák fel.Mondjuk 3000 forint.

Ugyanez a helyzet a bútoraidra.Ha a bútoraid eredeti ára 50.000 forint volt,akkor a mai árfolyama szerint lehet,hogy 15.000 forintot ér.

Persze ha értékes darabról van szó,akkor értékként is leltározzák.

Szóval ha neked 600.000 forint tartozásod van,akkor az ingó vagyonaidnak nagyon értékesnek kell lennie,hogy kicsivel több mint 600.000 forintra tudják leltározni.Mondjuk ha van egy eredeti Salvador Dali vagy Van Gogh festményed vagy van egy eredeti Stradivari hegedűd,akkor nem leltároznak sokat.Csak az egyiket veszik leltárba,és még pénzt is kapsz vissza.

Na,de folytatom.A leltár készítés után,még mindig nem visznek el semmit,de esélyt kapsz,hogy rendez a tartozásodat.Ha nem teszel lépéseket ez ügyben akkor egy nap(előre értesítenek) rendőri kísérettel kimennek házhoz,és ami a leltár szerint értékelhető,azt elszállítják egy raktárba.Ott tárolják 30 napig,ez alatt az idő alatt újra van lehetőséged a tartozást egyenlíteni(persze itt már több lesz,mert a raktári díjat is fizetned kell),és ha rendezted akkor minden vagyontárgyadat visszakapod.Ha nem,akkor el kezdik árverezni.Amennyi pénz bejön az árverezésen,azt beszámítják az adósságodba.Ha még mindig tartozol,akkor folytatódik tovább újra az egész.Újra piszkálni fognak hogy tartozol (ami napról napra emelkedni fog) és újra leltároznak.Ha nincs semmid akkor leltárba veszik a legértékesebb dolgot.Az ingatlan.Ami szintén árverezéskor dől el,hogy mennyit ér.

Meg kell említenem,hogy az első leltár készítésnél,ha úgy látják,hogy az ingó vagyonod semmit nem ér,még árverezésre sem bocsájtható,akkor már az elején az ingatlannal kezdik.

Szóval ez egy ördögi kör.

Akármi lesz,az adósságodat mindenképpen behajtják rajtad,de nem mindegy hogy menyit..Ezért érdemes már az elején kérni részlet fizetési kérelmet.

2012. márc. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

20,42-es vagyok

" de van tv, számítógép, hűtő, mosógép, berendezett szobák bútorokkal, stb.


Az elég sokat ér, nem?"


Ne haragudj de ezek nem sokat érnek.Ezek mind olyan tárgyak amiknek minden egyes nappal romlik az értéke.Milyen tévéd van? Mennyiért vetted,mikor? Ma mennyiért árulják használtan??Ugyanez a helyzet a számítógépedre.Amit tavaly lehetett újonnan kapni laptopot 100ezerét,azt ma akár 40.000-ért is lehet kapni.Akkor a leltári értéke nem lenne több 20.000 forintnál.Még valamit.Azt tudnod,kell,hogy bármit amit leltárba vesznek,már nem adhatod el.Ha leltározás után eltünteted,eladod,akkor ég meg is büntetnek.

2012. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

ha kérek részletfizetést, azt megadják? köteles vagy leszarhatja, hogy mit kérek?


és akkor nem jegyzőkönyvez, leltároz, visz el semmit?


ha nem tartom a részletfizetést, akkor kezdik az árverezést?


mennyit tippeltek, mennyi lehet egy havi részlet, ha megadja?

2012. márc. 25. 21:03
 15/25 anonim ***** válasza:

általában 3 részletet szoktak engedélyezni

ha nem fizeted árvereznek. És rajta múlik, ha akarja nem engedi.

Nem értem hogy hagyhattad eddig fajulni a dolgokat, valami kis melót mindíg lehet találni. dehogy másfél évig nem fizetsz.....

2012. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

hát ez van. de az étel fontosabb, meg a lakáshitel.

Három részlet? Komolyan? Ne már.. Azt hittem, hogy mondjuk 10 ezrével törlesztem neki, meg ha van egy kis plusz, akkor odaadom.


De hogy egyszerre 150-200 ezer.

Azt nem fogom tudni megfizetni.

2012. márc. 25. 21:34
 17/25 anonim ***** válasza:

nem három részletben kell megadni..

A részletfizetési kérelem így zajlik:

Írsz egy hivatalos levelet amiben hivatkozol az okaidra,hogy miért nem tudtál fizetni,és megírod,hogy szándékodban áll visszafizetni a tartozásodat,ezért részletfizetési kérelmet adsz be.

Megírod,hogy mennyi a teljes bevételed,és megírod,hogy te minden hónapban X.összeget tudsz fizetni havonta.

(érdemes lesz a levéllel együtt az első x összeget már a számlájukra utalni,ezzel is jelezve,hogy komolyak a szándékaid a fizetést illetően.)

Az adott végrehajtócég,elbírálja,hogy másfél év semmittevésed után bíznak-e benned annyira,hogy megadják-e a kérelmet neked.Ha megadják,akkor ők kiszámolják,hogy mennyi az a minimális összeg amit fizetned kell,és mennyi időre.Ne felejtsd el,hogyha elfogadják a kérelmet,attól még neked továbbra is nőni fog a tartozásod összege a napi késedelmi kamatok miatt) Ők ezt beleszámolják,és megírják neked a döntésüket.

Lehet hogy figyelembe veszik a bevételed összegét,és az alapján állapítanak meg összeget.Az is lehet,hogy elfogadják a te általad említett összeget,és az alapján számolják ki a hónapok számát.De az is lehet,hogy teljesen más összeget mondanak,és azt kell fizetni.

Viszont ha elfogadják,akkor fizetned kell becsületesen,minden hónapban X éven keresztül.

Ha nem fizetsz,vagy kimaradsz a fizetésnél akkor megszüntetik a szerződést veled(mert végül is ez egy új szerződés lenne),és onnantól kezdve teljes összegben fogják követelni tőled.

Mindenképpen ügyelj arra,hogy becsületesen mindig fizetve legyen.

Egyébként az összegtől függően 1-2 év fizetésre s adnak részletfizetést.

Ne feledd: az összeg több lesz mint 600.000 forint.

2012. márc. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

amit írsz, az alapján egyre biztosabb, hogy rá fognak menni a lakásra.


látom nagyon szakértő vagy. egy hülye kérdés! terhesség vagy kisgyerek, újszülött kizáró ok, hogy végrehajtsanak nálam vagy ami fontosabb elárverezzék a házat?

2012. márc. 25. 22:25
 19/25 anonim ***** válasza:

18/18


Sajnos nem kizáró ok.Ennek is megvan az oka.Egyszerű: Nem te vagy az egyetlen a földön aki terhes vagy csecsemő,vagy kisgyerek van,mégis fizetik a számlájukat rendesen.

Mondhatják,hogy ezzel az erővel senki ne fizessen mert gyereke van.

Nem fogják figyelembe venni a gyermeket,de a leltározásnál a gyereknek a létfontosságú dolgait nem veszik leltárba.PL: Ha 1 villanytűzhelyetek van ami a gyerek miatt kell,akkor nem írják a leltárba.Ahogy a pelenkázó asztalt,babaágyat,és egyéb dolgokat ami szükséges a gyereknek.

De kérdezhetek valamit??

Másfél év alatt hányszor reagáltál a követelésükre? hányszor utaltál összeget nekik??Végül is mit csináltál ennyi ideig? Egyszerűen nem fizettél és kész?? vagy hogy volt??(tényleg csak kérdezem,nem bántásból)

2012. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

egyszerűen nem fizettem. írtan korábban, hogy az evés meg a lakáshitel fontosabb.


a közös költség még több mint volt, mióta nem fizetem. megemelte a k%csög közös képviselő. vagy lehet hogy nem csak nekem, hanem mindenkinek, azt nem tudom.

A fűtésemet azt kizárta vagy 8 hónapja.


de igen nem fizettem. semmit. más fontosab volt. étel,lakáshitel, vilany ahogy írtam korában.


mikor fog szerinted jönni a végrehajtó? már lehet, hogy holnap?

2012. márc. 25. 22:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!