Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék aranyat önteni?...

Hogyan tudnék aranyat önteni? Van itt aranyműves vagy ötvös?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdem, fontos lenne.


(Nincs bajom a trollokkal, nyugodtan jöhetnek ők is, majd kiszűröm a válaszokat, de én nem fogok emiatt senkit lepontozni ;-)


2012. márc. 28. 09:22
 1/5 A kérdező kommentje:

És ha valaki tört aranyat vásárol, honnan tudja hogy hány karátos?


Tudom hogy ez egy szakma amit meg kell tanulni, de ilyet régen is csináltak, szóval elméletileg mindenféle komoly elektromos ketyere nélkül is meg kéne tudni ezt mondani.

2012. márc. 28. 09:35
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem trollkodni akarok, de kiváncsi vagyok, hogy miért szeretnél aranyat önteni?!


Másrészt, házilag a garázsban ezt biztosan nem tudod megcsinálni, illetve semmiképpen sem olcsóbban mint ha egy ötvössel csináltatnád meg.

2012. márc. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van egy iszonyat zseniális vállalkozási ötletem, és bár a beindításnál nem azonnal lenne rá szükség, de később mindenképpen. Az ötvösre is gondoltam, csak pl. nem ismerek megbízhatót, szóval lehet hogy az is jó lenne.


(állítólag sok a visszaélés az arannyal kapcsolatban :(

2012. márc. 28. 10:04
 4/5 archon ***** válasza:

Vagy fogtechnikus, mert, hogy ők is dolgoznak arannyal. ~ 1300 fokra hevíted egy öntőtégelyben, ehhez már kell egy spéci gép, de elméletileg lehetséges házilag is. Olvadás után pedig kiöntöd egy formába, no persze a formának is olyan anyagból kell készülnie, ami nem bánja az 1300 fokot. Hűlés után letisztítod az öntvényt, polírozod és már csillog is mint a Salamon töke.


Szóval nem lehetetlen otthon, de egyedül, megfelelő eszközök és hozzá értő segítő nélkül semmikép ne vágj bele. Ha az ujjadra 'fröccsen' utána nem elég, hogy megfújod kétszer és már nem is fáj, komoly sérüléseket lehet szerezni, ha nem tudod, mit csinálsz.

2012. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kell egy PB gázzal működő hegesztőpisztoly, hőálló kokilla, öntőforma. Nem érdemes kísérletezgetned, mert az arany szét tud durranni, úgy, hogy a cseppjeit össze sem tudod szedni. Egyébként van egy haverom, aki megbízható ötvös.
2012. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!