Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4 órás munkaszerződés esetén...

4 órás munkaszerződés esetén a teljes munkaidőre járó szabadság fele illet csak meg?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 17:56
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, duplája
2012. márc. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ugyanaz jár.


a 8 órás 1 napi szabadsága 8 óra, a te egynapi szabadságod az 4 óra. napokban számolva ugyanaz.

2012. márc. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanannyi nap jár, mint 8 órára. Én is 4 órában dolgozom, onnan tudom.
2012. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is furcsának találtam, mikor a fizus papíromon azt láttam, hogy 12 nap szabadsagom van...........Egy nagy multicégnél dolgozom, ahol mindig mindent szabályosan csinálnak, erre nagyon odafigyelnek. Így aztán nem értem miért volt csak 12 nap a papiromon. Hétfőn akkor mindenképpen rákérdezek erre.
2012. márc. 31. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Azért van 12 nap szabadság írva, mert a szabadságot napi 8 órában számolják, függetlenül attól, hogy a te valós napi munkaidőd hány óra.

Ha te napi 4 órásban vagy, akkor 2 nap otthonlétre írnak majd ki 1 nap szabit.

Pl. a lányom olyan beosztásban dolgozott, hogy hetente 6 napot; (teljes munkaidős volt, de nem napi 8 óra, hanem hétköznap az 5 nap alatt 36 óra, szombaton 4 óra) Ha egész héten nem ment a 6 nap alatt, akkor számoltak el neki 5 nap szabit. Nála bonyolultabb volt a helyzet, ha csak 3 nap nem ment a héten, de nálad egyszerűbb, mert minden szabis távolléted fél nap. Viszont ha havibéres vagy és nem órabéres, akkor ha egy hónapban 5 napot vagy otthon, akkor nem 2,5, hanem 3 napot írnak majd a bérszámfejtési lapodra nagy valószínűséggel, mert a legtöbb bérszámfejtő program nem tud csak egész napokat kezelni. Az így keletkező fél napot majd másik alkalommal levonják a számfejtett szabidból.

2012. ápr. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak téves válaszok. Ugyanannyi szabi jár neked, mint ha 8 órásban dolgoznál. Csak épp 4 órányi bért számolnak el rá. Az Mt. azt rögzíti, hogy egy munkavállalónak hány nap szabadság jár. (nincs kikötve, hogy 4, illetve 8 órásnak).


Rosszul számolták ki. Ha megírod, hány éves vagy, mióta dolgozol itt, akkor kiszámolom, mennyi jár neked. Ilyenekkel foglalkozom.

2012. ápr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!