Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Erzsébet-utalvánnyal tudok...

Erzsébet-utalvánnyal tudok majd fizetni számlát, törlesztőt?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a szociális segélyt és a családi potlékot is Erzsébet utalványban fogják fizetni az önkormányzatok. Nagyon nehéz helyzetbe kerültem a munkahelyem elvesztésével tavaly télen ezért ezek a bevételi forrásaim, amiből eddig személyi kölcsön törlesztőt fizettem meg az albérleti lakbért. A megélhetést, kaját ne is kérdezzétek, mert siralmas. Édesanyám ha nem lenne már valószínű éhenhaltunk volna.
2012. ápr. 2. 01:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]

Tehát csak kaját lehet vele venni.

Szopacs. Nem csak neked, hanem még kb. jó sok embernek. :S

2012. ápr. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
A családit a gyerekre kéne költeni. Ennivalóra, ruhára. Nem törleszteni
2012. ápr. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2/2. Neked aligha van gyereked,vagy jól állsz anyagilag.

De háztartást biztosan nem vezetsz.

Ugyanis,ahol többen vannak,ott nem lehet a költségeket személyre megszabni. Hogy számolnád ki,mennyi csak a gyerek költsége? Lakbér,villany,fűtés,víz stb. A rezsiből is jut a gyerekre költség. Nem csupán eszik és ruházkodik.

Az utalvánnyal nem csak az a baj,hogy csak kajára lehet költeni. Sokkal nagyobb,hogy alig van üzlet,ahol elfogadják. De ha van is,sokkal drágább ott minden,mint másutt.A családok többségének ez nem mindegy.

2012. ápr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

Második vagyok van 3 gyerekem és még háztartásom is.Sőt utralványom is.Nekem nem gond elkölteni, elfogadják egy csomó boltban.

A családi nem arra van,hogy abból tartsd el a gyereket. Arra van,hogy segítsen ebben. Ha utalványban adják, akkor lehet abból venni a gyerek kajáját. De azért nehogy már minden gyerekkel kapcsolatos kiadást az állam állljon.Ahhoz hozzá kell tenni a családoknak is.

Mi elrakjuk a családit a gyerekeknek számlára,majd lesz belőle lakása. De akik csak cigit vesznek belőle meg piát, azokat valahogy rá kell kényszeríteni, hogy a gyerekre költsék. És ne azt gondolják,hogy a családi a személyes kiadásaikra van.

2012. ápr. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Örülök kedves 3 gyerekes hogy nektek ilyen jól megy. Egyedül nevelem a gyermekemet albérlet hitel is van minden megy a fizetésemből és sajnos a családiból veszek kaját, ruhát kapunk mert venni már nem tudok. Idén kezdjük a sulit de hogy miből azt nem tudom. Gyerektartást az apa nem akar fizetni. A gyerek megkapja a kaját de én szinte már éhezem. szerencsére a hitelen kivűl nincs tartozásom egyenlőre :(
2012. ápr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja és a Bözsiből nem adnak vissza és nálunk csak a cba fogadja el ami itt baromi drága :(
2012. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
még jó hogy nem adnak vissza, ha visszaadnának minden lecsúszott tróger venné a 10 forintos cukrot, hogy kapjon visszajárót készpénzben és venné utána a cigit, piát, drogot...
2012. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Oké de lehetne kártya alapu és annyit vonna amit ténylegesen vásárolt
2012. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves negatív hozzászóló! Jelzem hogy se nem cigarettázok se nem alkoholizálok, se nem drogozok. Csak egyszerűen életben szeretnénk maradni. Már ha nem baj :/ Azért azt megnézném, hogy apa, lakás, és jövedelem nélkül mit csinálnál a gyerekkel/gyerekekkel?
2012. ápr. 2. 12:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Emberek, ahhoz, hogy ilyen gonddal küszködj nem mindig kell egy elvált, gyerektartás nélküli anyának/apának lenni.

Elég ahhoz egy jó kis hitelcsapda. :D

Magyarul, az olyan szerencsések mind a 2. válaszoló eléldegélnek, akik meg eddig is küzdöttek a befizetésekkel most nem lesz gázuk, áramuk, vizük, rosszabb esetben ki lesznek lakoltatva. :)

2012. ápr. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!