Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Erzsébet-utalvánnyal tudok...

Erzsébet-utalvánnyal tudok majd fizetni számlát, törlesztőt?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a szociális segélyt és a családi potlékot is Erzsébet utalványban fogják fizetni az önkormányzatok. Nagyon nehéz helyzetbe kerültem a munkahelyem elvesztésével tavaly télen ezért ezek a bevételi forrásaim, amiből eddig személyi kölcsön törlesztőt fizettem meg az albérleti lakbért. A megélhetést, kaját ne is kérdezzétek, mert siralmas. Édesanyám ha nem lenne már valószínű éhenhaltunk volna.
2012. ápr. 2. 01:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megértettél.
2012. ápr. 2. 18:40
 12/14 anonim válasza:

Azért arra kiváncsi vagyok hogy a félretett családi potlékból hogy lesz később lakas a gyereknek! Számoljunk csak: havi 12 ezer Ft x 12 = 144 ezer. 20 éves korára lesz kb 3 millió forint, mínusz infláció.

Egyébként nem kell általánosítani, nem mindenki cigit vesz a pénzből. Egy gyerek ellátásához hozzátartozik a normális életkörülmények fenntartása, aminek része egy lakas fenntartása, rezsije is. Hiába ruházod, eteted a gyereket és teszed félre a csaladit ha az utcán kell élni. Hozzáteszem, valóban sokan azért szülnek gyereket hogy a segélyekből éljenek, de ezt mindannyian tudjuk.

2012. ápr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Nem is beszélve arról, hogy a bankban összegyűjtött pénz sem a gyerek szükségleteinek a kielégítésére szolgál...

Ezután legalább nem lehet gyűjtögetni a pénzt a gyereknek a folyószámlán sem, mivel az Erzsébet-utalványt nem lehet majd utalni, hiába az a neve.

2012. ápr. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 strega222 válasza:
Szerintem itt nem arról van szó, hogy a kérdést feltevő egyedülálló anyuka a törlesztésre költi a gyerekre járó pénzt! Sok ember van úgy vele, hogy bizony vannak olyan bankok melyeknél 10.-e ( azaz fizetés előtt) várják a törlesztőt. Ezt ki lehet küszöbölni a családiból, vagy legalábbis kiegészíteni! Ettől még a gyerek nem látja kárát ! Mert teljesen mindegy, hogy a fizetésből vagy a családiból megy a törlesztő! Azonban ha nem tudja az adós kifizetni határidőre a törlesztőt pluszban bűntetést is fizethet! De ez csak az én véleményem...
2012. ápr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!