Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Máshol is jellemző ez?

Máshol is jellemző ez?

Figyelt kérdés
A mi környékünkön azt tapasztalom, hogy a gyermekes anyák akkor tudnak (ha tudnak) elhelyezkedni, ha minimum felső tagozatos a gyermekük.
2012. ápr. 7. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Igen jellemző!

Én is munkáltató vagyok és én sem vennék fel többet kisgyerekes anyukát.

Azokkal mindig a "baj" van. Állandóan szabit vesznek egyik napról a másikra meg elkéredzkednek hamarabb mert a gyerek beteg, orvoshoz kell vinni, a babysitter nem ér rá, az oviba kell menni szülőire, az suliba kell menni szülőire és még ezer más. Ezt magánemberként teljesen megértem, másfelől viszont munkáltatóként nem tudom tolerálni sajnos. 100%-os munkaerőre van szükségem akire lehet mindig számítani! Sajnos ezt a kisgyerekes anyukák az eddigi tapasztalataim alapján nem tudják teljesíteni. A mai gazdasági helyzetben csak olyan dolgozónak van helye a cégnél aki 100%-ban megfelel a munkakörnek és 100%-ban eltudja látni a feladatait.

Persze tudom ez negatív diszkrimináció, de sajnos ez van.

2012. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
amit leírtál az nagyon elkeserítő...
2012. ápr. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinteséged, de az ilyen emberek keserítik meg rengeteg család életét. Teljesen eltiporják egy nő önbecsülését. 14 éves gyermekem van, nyugdíjas nagyszülőnk is van mégsem vesznek fel sehová, amióta szültem. 40 évesen meg már a korom miatt nem kellek majd sehová. Hasonló jókat kívánok neked is. Remélem az áfa vagy a kormány betesz még a te cégednek is!
2012. ápr. 7. 20:33
 4/6 anonim ***** válasza:

"Hasonló jókat kívánok neked is. Remélem az áfa vagy a kormány betesz még a te cégednek is!"


Én nem kívántam neked semmi rosszat! De ha már így állsz hozzá akkor kívánom, hogy a büdös életbe ne tudj elhelyezkedni!

Mellesleg a 14 éves gyerek nem akadály. Esetleg magadban is kereshetnéd a hibát, hogy miért nem kellesz sehova;)


Másrészről pedig akik ezen dolgon fennakadnak próbáljanak meg egy kicsit a munkáltatok fejével gondolkodni! Egy vállalkozás nem jótékonysági szervezet és nem is karitatív non profit szervezet. A profit a lényeg! A maximális profit eléréséhez pedig épp annyi ember alkalmaznak amennyi feltétlenül szükséges. Se többet, se kevesebbet és mindenkitől a 100%-ot várják. Aki ezt nem tudja hozni azt nem alkalmazzák. Ennek az oka lehet bármi. Mozgáskorlátozott, kisgyerekes anya vagy bármi.


Nekem volt már több kisgyerekes alkalmazottam. Elég volt belőlük. Minden hétre jutott valami átszervezni, megoldani, idegeskedni való miattuk. Egyszer egy nagyon fontos pályázaton dolgoztunk. Egyszer csak benyögi, hogy ő most haza megy mert beteg a gyereke. Másnap volt a pályázat beadási határideje. A kolléganőjének (és nekem) éjfélig kellet bennmaradni miatta. Egy szó nélkül maradt (mellesleg ha egy gyerekestől kértem akárcsak fél óra túl órát már húzta a száját meg nyavalyog) Hát köszönöm majdnem lekéstük miatta a pályázat beadási határidejét....és számtalan hasonló esett volt. Független alkalmazottakkal ilyen nem igen fordul elő.

De más példa. Egyik barátomnak van egy butikja. Az alkalmazott felhívja, hogy délben, hogy haza kell mennie mert a gyerekkel van valami. Egyedül dolgozott a butikban abban a műszakban. Most mit csináljon a tulaj? Zárja be a butikot és nyelje le a bevétel kiesést? Rángassa be a másik műszakos dolgozót? Nagyon fog neki az is örülni.


A legtöbb helyen az ilyen dolgokat ma már nem tolerálják a vállalkozások a kiélezett versenyhelyzetben.


Én megértem azt, hogy nehéz a kisgyerekes anyukáknak. De ők is megérthetnék azt, hogy egy munkahely nem azért van, hogy az ő igényeikhez igazodjon.

2012. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közfoglalkoztatott voltam irodában, alkalmi bejelentett kereskedelemben. Gyáp-t a férjem vette igénybe, vagy nagyszülővel volt a gyerek. Dec. 24-én is tudtam dolgozni a férjem főzte az ünnepi menüt. Szülőire nem megyek, ha dolgozom, az évi egy anyák napi ünnepséget a munkáltató is kibírná. Te nem jól válogattál ezek szerint embert magadnak. Vidéken sajnos nem sok lehetőség van és boldogan vállalom a közmunkát is, mert egyébként ellátás nélkül lennék (a magadfajták miatt).
2012. ápr. 8. 17:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Kiközvetített a munkaügy. Többen voltunk jelen egyszerre, megkérdezték kinek van gyereke, utána arra rá sem néztek. Leigazolták a közvetítő lapot és kész. Nem kérdezték hány gyerek, hány éves, semmit. Nagyszülő nekem is van, ráadásul a szomszédban lakik. Felvettek egy nőt, akinek se kutyája, se macskája, igaz, hogy alkoholista és többet van táppénzen, mint egy gyerekes, mert a szintén alkesz élettársa néha elkeni. De nincs gyereke, ez a lényeg!
2012. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!