Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdézni szeretnék, de még 0...

Tőzsdézni szeretnék, de még 0 tapasztalat, hol kezdjem?

Figyelt kérdés

-Szóval hol olvassak utána, akár itt a neten,

-Milyen könyveket érdemes erről elolvasnom, amiben pontról pontra le van írva, hogyan működik

-Van olyan tanfolyam (nem csillagászati áron),ahol az alapokat, esetleg annál többet megtanulhatok?

-Nagyon okosnak kell hozzá lenni, vagy bárki belejöhet?

-Személyes tapasztalatokat is írhattok,

--hány éves vagy?

--mióta csinálod?

--mennyit nyertél vagy vesztettél eddig?

stb...

kort, nemet írjatok

22/l



2012. ápr. 11. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Benjamin Graham – Az intelligens befektető. (Nem tőzsdés könyv, inkább befektetési szemléletre tanít meg.)

Ha kell megvan pdf formátumban a Tőzsdei szakvizsga felkészítő könyv. Emailbe elküldhetem. Nem legújabb, kb 2002-es (de ismerkedni jó lehet).

BÉT oldalán is vannak letölthető dolgok. Szabályzatok (kereskedési, bevezetési)

Vannak ingyenes webináriumok a neten. Pl Erste

[link]

KBC Equitasnál is van, de ott csak ügyfelek vehetnek részt.

Vannak tanfolyamok is. (Ezeket én nem ismerem, mert sose jártam ilyenre. De ezek azért fizetősek.)

Nem kell nagyon okosnak lenned. Nem csak Wolf-díjas matematikusok tőzsdézhetnek.

33 éves vagyok

Kb 10 éve tőzsdézek (talán kicsit kevesebb 8-9 éve. még az egyetem alatt kezdtem el)

Nem ebből élek, hobbiból csinálom (érdekel, szeretem, érdekes, izgat – ezért). Nem daytradelek. Van olyan időszak, hogy többet kereskedek, van hogy kevesebbet. Mikor hogy van időm, kedvem.

Az első nyereségem az FHB-vel volt, kb 30% (erre azért emlékszem). Veszteségem a Rábával volt először.

F/33

2012. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2012. ápr. 11. 15:09
 3/4 Smartguy86 ***** válasza:

Kecskeméti István - Tőzsdei befektetések a technikai elemzés segítségével


Peter Lynch - Sikerrel a tőzsdén


André Kostolany - A pénz és a tőzsde csodavilága


André Kostolany - Kedvenc történeteim a pénzről


André Kostolany-Tőzsdepszichológia


Kecskeméti István, Papadimitropulosz Alexander - Tőzsdei befektetések működő kereskedési rendszerek felépítésével, kockázatkezeléssel


john Kenneth Galbraith - A pénzügyi spekulációk rövid története


Kecskeméti Judit - A tőzsde világa amit az online tőzsdei kereskedésről tudni


Ezek tőzsdéről, aztán a következők pedig pénzügyi intelligenciáról:


Bodo Schafer - Út az anyagi függetlenséghez


T. Harv Eker - A milliomos elme titkai


Robert T. Kyosaki összes művei


Napoleon Hill könyvei (kicsit spirituális beütésű már)


Ezeket is melegen ajánlom!

2012. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
100%
Szerintem szimplán menj be pl a BudaCash brókerházba és beszélj egy tőzsdei brókerrel, a mondásra alapozván, miszerint aki tudja csinálja, aki nem tudja tanítja, aki pedig azt sem, /az a tesi tanár/ az könyvet ír belőle. Én 4 éve dolgozom a pénzpiacon, de érdekes módon a gazdag ügyfeleim közül 1 sem a tőzsdén alapozta meg a vagyonát. 22 évesen inkább pénzügyi tervet kellene késziteni, mit mikor hogyan szeretnél. Ha pedig munka szintjén érdekel, akkor szintén azt javaslom, hogy keress egy brókerházat, akik tőzsdével foglalkoznak és érdeklődj hogyan lehetnél te is az. 23/F
2012. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!