Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem szeretném, hogy a...

Ha nem szeretném, hogy a feladó fizesse a postán fealdott csomagot, akkor mit kell ezügyben tenni?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm szeretne nekem csomagot küldeni, de postai utánvétellel én szeretném fizetni az átvételkor a postakötséget.Vki leírná, hogy működik ez ilyenkor.Az ismerősöm feladja ingyen ezek szerint és én fizetem a pénzt az át vételkor?

És még egy kérdés: kiló után fizetek?Milyen tarifával mozog ez manapság?


2012. ápr. 16. 13:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért és az esetlegesen lemaradt kérdőjelekért. :))
2012. ápr. 16. 13:40
 2/3 Smartguy86 ***** válasza:

Utánvételnél meg lehet adni, hogy a tárgy érték illetve a postai kézbesítés díját is a fogadó félre akarod-e terhelni. Ehhez egy utánvételes feladói papírt kell kitölteni, ami a postán van ott, ahol az ajánlott leveles papírok is. Kitöltöd, megadod, hogy kérsz e pénzt azért, ami a csomagban van, illetve hogy kéred-e a postai díjat is. De egyébként a postai alkalmazottak szívesen segítenek kitölteni.


Az árakat a posta honlapján megtalálod. Súlytól függ főleg. Amúgy nem olcsó dolog az utánvételezés, mivel ki kell fizetni az összeg visszakézbesítését is. Nem tudom, hogy olyankor mi van, ha csak a kézbesítés árát kéred a fogadótól...

2012. ápr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kíváncsicska válasza:
Postai utánvétnél kifizeti az összeget és egy rublikába beleírja a postaktsg-vel terhelt összeget.De a postán szerintem segítene.De az is megoldás hogy a bankszámlájára utalod a pénzt.
2012. ápr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!