Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mégis hogyan hagyhatnak...

Mégis hogyan hagyhatnak valakit teljesen pénz nélkül?

Figyelt kérdés

Sajnos párom is és én is elvesztettük a munkánkat,párom jogosult volt egy hónapig a munkanélkülire, én semmire.Most sajnos kérvényeznie kellett a szociális segélyt vagy mit,de elutasították,mert van a nevén egy ház.Munkát folyamatosan keresünk,több állásinterjún is voltunk mindketten,de annyira nagy a túljelentkezés,hogy eddig nem jártunk sikerrel.A számlákkal el vagyunk maradva,tv-t internetet ma fogják kikapcsolni,kajára is csak 1-2 napig van még pénzünk....rokonoktól,ismerősöktől nem tudunk segítséget kérni.

Van valami amit esetleg tudnánk igényelni?Már mindent eladtunk ,amit csak lehetett....

Hogy hagyhat az állam teljesen pénz nélkül nincstelen embereket....akik meg bmw-vel mennek segélyért ők megkapják....



2012. ápr. 19. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ház a nevén 800 ezer Ft-os összegig amelyben nem életvitelszerűen lakik. Ebben az esetben jár neki a segély. Valamint ha megoldható valamelyikőtök jelentkezzen át állandó lakcímmel ismerőshöz, szomszédhoz vagy rokonhoz úgy mindketten esélyesek lehettek a segélyre. Viszont ha párod ingatlana több mint a megengedett, akkor próbáld meg te igénybe venni a segélyt.
2012. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

a ház a vagyonnyilatkozatban hátrány egen.

Ebben az a hozzáállása az államnak, hogy ha van házad, akkor van vagyonod, max add el a házat, költözz kisebbe, stb...


ez kemény, de valójában igazságos. Hisz akinek nincs ingatlanja, se kocsija semmije, annak nagyobb szüksége lehet a segítségre mint annak akinek van valamilyen vagyona.


A szétosztani való pénz kevés, ezért nem jut mindenkinek. Az más, hogy sokan sorba állnak a segélyért miközben nem jogosultak rá.


Kicsit visszavéve az etikából, ti is tudtok tenni valamit. Ha nem vagytok házasok, akkor úgy nyilatkoztok, hogy nem vagytok élettársak, azaz mind a ketten egyedülállónak mondjátok magatokat. Akkor a párod nem fog kapni valszeg semmit, de te megkapod a TB-t meg valami segélyt is talán. bár amit kapnátok azzal tuti nem lesztek sokkal előrébb.


mi a szakmátok? miben dolgoztatok?


Lehet durva, de tényleg a házat kéne eladnotok akkor amíg nem adósodtok el. Lenne belőle tartalék, és elmentek albérletbe max, és ha lesz megint munkahelyetek, akkor majd kerestek valami kisebb ingatlant és újrakezditek. Addig is nem gyűlik az adósság. Persze ha borsod megyében laktok valami faluban, akkor ez az ötlet alapból meg van lőve mert nem tudjátok eladni a házat.

2012. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a házat eladni sem egyszerű. Nem fog menni egyik napról a másikba. Enni meg kellene minden nap...Hát, ezért lenne szükség a feltétel nélküli alapjövedelemre...
2012. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a ház csak a néven van meg a hitel is,nővére vetette magának mikor mèg párom fiatal volt.Így mi nem is abban élünk,hanem albérletben.Amit ugye fizetni kéne.Nem csak a szakmánkban próbálunk elhelyezkedni.Én próbáltam elmenni takarítanak,párom segédmunkás,de semmi.Én nem kapok segélyt,mert nem vagyok egy éve regisztrált munkanélküli.Mèg a kutyánkat is be kellett adni munkahelyre,mert nem tudtuk etetni...
2012. ápr. 19. 12:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Jajj ne haragudjatok a sok elírásért,be volt kapcsolva a T9 barátnőm mobilján.
2012. ápr. 19. 12:17
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Azért az esetek 99,9%-ban nem BMW-vel mennek segélyért… de nézd azokat, akiknek még házuk sincs, és azt mondják, hogy „akiknek még van tető a feje fölött, azok meg megkapják a segélyt”.


Sajnos mást nem tudok mondani, mint hogy kitartás, keressetek tovább munkát, és kívánom, hogy legyen szerencsétek!

2012. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan helyen laktok (Miskolc, Borsod, kisfalu, stb.) ahol amúgy is nulla a munkalehetőség, akkor költözzetek sürgősen BP-re, Győrbe, ahol nagyobb eséllyel kaptok munkát!


A hipermarketekben állandóan vesznek fel árufeltöltőket, raktári munkásokat, nagyvárosokban naponta hozzá tudtok jutni a Máltai Szeretetszolgálat élelmiszereihez (naponta 2x osztanak a Moszkva téren)...


Ha amúgyis albérletben laktok, akkor teljesen mindegy, hol van az albérlet, legyen ott, ahol dolgozni is tudnátok!...


(Akik BMW-vel mennek a segélyért, azok "okosok" : más nevére íratták az autót, házat, ők papíron "nincstelenek" és röhögnek a markukba.)

2012. ápr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szegeden élünk.Mi is gondoltunk már költözésre,de ahhoz is kell min. 2 hó kaució mèg egy havi lakbér,meg ki tudja mennyi pénz...Ne haragudjatok,hogy nyavajgok,tudom,hogy vannak akiknek sokkal rosszabb a helyzetük.Eddig tartottam magam,de most nagyon padlót fogtam,hogy már oda jutottunk ,hogy kikapcsolják a tévét.
2012. ápr. 19. 12:39
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe az albérletbe is fizettetek min. 2 havi kauciót : azt vissza kell kapnotok, ha rendben leadjátok a lakást!!!


Megértelek, hogy el vagy keseredve, múltkor én is kiakadtam, amikor az ELMÜ-től 73.000 forintos számlát kaptam az éves elszámolás után, éppen húsvét előtt 1 héttel... :-[[


Most tudtam befizetni ezt a számlát (azóta már 2x zaklattak telefonon, hogy elmaradásom van), de most fogalmam sincs, hogyan fogunk ebben a hónapban enni a gyerekeimmel, mert a kajapénz lett befizetve villanyszámlára...

2012. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!