Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megmondaná valaki, hogy kb...

Megmondaná valaki, hogy kb átlag buttó 160 ezer ftos jövedelem után mennyi lesz a munkanélküli járadék?

Figyelt kérdés

Mivel nemsokára megyek, jó lenne tudni mennyire számíthatok?

Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 20. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy ezt a bruttó 160 ezer forintot milyen időszakban kerested meg. Van az alap megállapításánál olyan, hogy irányadó időszak. Az abban fellelhető munkaerő-piaci járulék alapját veszik bele.


Belinkelek az egészről egy oldalt:


[link]

2012. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, de én ehhez hülye vagyok.

Ez egy átlagkereset, ennyit minimum kaptam bruttóba havonta. Mégis azt mondta a hölgy a munkaügyi kp-ban, hogy nem biztos hogyaz 50 ezret megkapom...Na nemár!

2012. ápr. 20. 11:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Az átlagkereset 60 %-a. Tehát ha a 160 ezer az átlag, akkor bruttó 96.000,- Ft lesz a havi álláskeresési járadék összege, ha nem lenne az a korlát, hogy ez nem haladhatja meg a minimálbért. Az pedig 93 ezer. Tehát a minimálbér lesz az, mivel az átlagkereseted alapján kiszámított összeg több annál.
2012. ápr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!