Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sok diákmunkát miért 18 év...

Sok diákmunkát miért 18 év felett lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Sok diákmunkát miért 18 év felett lehet dolgozni?

Ilyenkor nem normál munkának kéne nevezni már ? igaz egyetemista de már felnőttnek mondható .

Meg látom hogy pl.: pénztárhoz valahol érettségit is kértek... nem kell sok ész hozzá csak 2.-os matek(összeadni ,kivonni,osztani,szorozni) vagy az se lassan.

...

1 hét múlva leszek 18, vagyis akkor is meg kell várnom a szülinapomat? ....

mily nevetséges. most meg a hurrogás fog jönni hogy miért is gondolkodom...


2012. ápr. 22. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos sok olyan munka van amihez már kell a 18. életév a pénztárosihoz ez az alap. Maximum ha tanulod a szakmát és gyakorlatra mennél oda akkor lehetsz pénztáros, de ahhoz külön szakma kell. Ennek a logikáját én sem értem mert anno amikor én akartam vállalni diákmunkát sokan elküldtek a fenébe hogy majd 18 évesen próbáljam meg újra, de akkor már végzős voltam érettségi minden volt nem volt időm dolgozni utána meg már rendes munkahely kellett vagy szakma tanulás gyakorlattal. Árúfeltöltőnek elmehetsz mert oda mindig kell ember és ezt többnyire diákok is eltudják végezni ezért szokták nekik adni mert a kis sz@r melót rájuk is lehet bízni.
2012. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát mert van, ahol csak 8 órában lehet lenni, pl. mosoda, van, ahol pénzzel kell bánni, pl. pénztáros....


Nem tudom amúgy, de biztosan köze van a jogi nagykorúság határához is.

2012. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: ahol felelősséget kell vállalnod a munkádért, oda nem vesznek fel 18 év alatt. Mivel jogilag nem vagy felelősségre vonható. Márpedig egy pénztárosnak pl. komoly anyagi felelőssége van.
2012. ápr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!