Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » FHT és aktív korúak ellátása....

FHT és aktív korúak ellátása. Mi a különbség?

Figyelt kérdés

22.800,-ft-ot kaptam, mint foglalkozást helyettesítő támogatást.51 éves vagyok.

Egy ismerősöm 59 éves,ő aktív korúak ellátását kapja-úgy tudom, 55 felett ez jár-de azt mondta,hogy már 50 után is ezt kapta.Ez az összeg 25.000,-ft körül van.

Most ő tudja rosszul,vagy én nem kaptam jól.

(nem hajtok amúgy rá,jelenleg közmunkázok..)


2012. ápr. 28. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Amikor az ismerősöd 50 fölött volt (9 éve) teljesen más szabályok vonatkoztak a szociális ellátásokra.

Minden évben változtatnak rajta, de van úgy, hogy év közben is.

Tehát az, hogy mi volt 9 éve, nem mérvadó.

Az aktív korúak ellátása a "gyűjtő" fogalom. Az FHT az aktív korúak ellátásának egyik fajtája. Az ismerősöd nem FHT-t kap, hanem szociális segélyt (ami az aktív korúak ellátásának egy másik fajtája)

Ő sem tudja rosszul és te is jól kapsz.

Az aktuális szabályozást megtalálod a szociális törvény éppen érvényes változatában.

2012. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A jelenlegi szabályozás szerint az kapja az aktív korúak kétfajta ellátása közül az kapja a rendszeres szociális segélyt, aki a rá irányadó nyugdíjkorhatárt 5 éven belül betölti (ill. egészségkárosodás címén is lehet kapni). A többiek a foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapják.
2012. jún. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!