Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házrész átírás hogyan működik?

Házrész átírás hogyan működik?

Figyelt kérdés
Anyám átíratná az ő részét, (a ház fele az övé) az én és nővérem nevére, és ez hogyan működik? Elég róla egy hivatalos papír, amit aláírunk? Ügyvédre nem szeretnénk költeni. Előre is köszönöm!

2012. máj. 5. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Kénytelenek lesztek ügyvédre költeni, ugyanis ingatlannal kapcsolatos szerződéseknél (adásvétel, ajándékozás...) a jogi képviselet kötelező. Tehát ügyvéd vagy közjegyző.

És nektek ajándékozási szerződést kell kötnötök, ami esetetekben illetékmentes lesz (egyenesági rokonok). Ha akar anyukátok, holtig tartó haszonélvezeti jogot tarthat fenn magának az ingatlanon.

És még egyszer hangsúlyozom: muszáj jogászhoz mennetek, mert ő tud csak a földhivatal előtt eljárni, földhivatali bejegyzés nélkül pedig érvénytelen az egész! (Mondjuk úgyis ti vagytok az örökösök, szóval, ha egyszer - 100 év múlva! :) - ilyesmire kerül a sor, a tietek lenne a része, de gondolom, hogy ennél nektek ez most sürgősebb.

2012. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, most kellene, mert el akarja apám adni a házat és csak úgy egyezik bele, ha anyám átíratja a házrészét a mi nevünkre. Mennyibe kerülne kb hogy ezt el tudjuk intézni? Minél hamarabb szeretnénk.
2012. máj. 6. 09:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Ügyvédi munkadíj, ami függ a házrész értékétől, szóval nem tudom így megmondani (pár tízezer lesz, az biztos, de ügyvéd- és értékfüggő), földhivatali eljárási díj: 6.600,- Ft, tulajdoni lap lekérése 1.000,- Ft.


"el akarja apám adni a házat és csak úgy egyezik bele, ha anyám átíratja a házrészét a mi nevünkre."

- ezt mondjuk nem értem, de nem baj, nem is kell értenem a válaszhoz. :)

2012. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2012. máj. 7. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!