Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyed időtartam kiszámításban...

Gyed időtartam kiszámításban szerintem tévedett az oep?

Figyelt kérdés
2009.11.16-tól volt bejelentett munkám, 2010.12.08.án szültem, a tgyás 2011.május 24.én járt le, tehát onnan járt a gyed. Az oep szerint ez év május 31.ig jár a gyed, én szerintem viszont júni 15 v. 16, tehát a lényeg hogy kb fél hónappal kevesebbet számoltak. Szerintetek? már írtam ki kérdést egy másik témakörben, de ott nem kaptam pontos választ, így nem tudom érdemes e felhívnom az oepet, jó lenne ha biztos infoval hívhatnám fel..
2012. máj. 11. 10:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát nemtom, a gyed max. a gyerek 2 éves koráig jár, ha megvolt a max. 2 év biztosítási jogviszony. Ha meg nem volt meg, akkor addig, ameddig megvolt.
2012. máj. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Épp ezért írtam, nem volt 2 évem, hanem majndem 13 hónap munka viszonyom a szülés előtt...De ahogy én számolok, sehogy se jön ki a május 31...
2012. máj. 11. 11:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nekem se, mert eszerint 2012 januárjában vagy februárjában le kellett volna járni a gyedednek :P
2012. máj. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Miért?ha tavaly május 24.járt le a tgyás-om, akkor a majdnem 13 hónap munkaviszonyommal, június valamikor jön ki...Február?több mint 12 hónap május végéhez viszonyítva??:)
2012. máj. 11. 11:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát mert elvileg nem a tgyás lejártától jár, hanem a gyermek születésétől annak max. 2 éves koráig.

De 2 éves koráig csak akkor jár, ha megvolt a teljes 2 év biztosítási jogviszony 2 éven belül. Ha meg nem volt meg, akkor addig, ameddig megvolt.

Én úgy értelmezem az általad leírtakból, hogy 1.1 év biztosítási jogviszonyod volt, szóval annak alapján a gyerek születésétől számítva 1.1 évig jár.

Hogy ez mért május, ez számomra rejtély.

2012. máj. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy a tgyás lejárta után indul...
2012. máj. 11. 11:59
 7/12 A kérdező kommentje:
Meg amit te írsz azért nem lehet, mert akkor a tgyás mellé, még kapnom kellett volna gyed összegét is...2 ellátást meg nem is lehet egyszerre igénybe venni, és te szerintem így gondoltad, hogy amíg pörögnek a tgyás-napok addig a gyed napja is. Ilyen tuti nincs.
2012. máj. 11. 12:08
 8/12 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a 11:47-es írja: a szülés időpontjától számítják a GYED jogosultságot.

"A gyermekgondozási díjra jogosultság időtartama

A gyermekgondozási díj legkorábban a terhességi-gyermekágyi segély, illetőleg az annak megfelelő időtartam lejártát követő naptól

• a gyermeket szülő anya által igénybevett gyed esetében a szülést

• a szülő anyától eltérő más jogosultak által igénybevett gyed esetén a jogosultság kezdetét

megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár."

[link]

2008.12.08-tól 2009.11.16-ig mit csináltál?

2012. máj. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos alkalmai kis könyvvel dolgoztam csak, ami ugye nem számít, előtte vagyis a már bőven a szülés előtt 2 évvel volt még 3 hónap bejelentett munkaviszonyom, de ugye az itt már nem számít.Én úgy tudtam, hogy a gyed a tgyás után indul...De akkor már nem tudom...
2012. máj. 11. 13:55
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy szerintem nincs igazatok, mert biztos hogy tgyás után indult a gyedem, mivel mikor már közeledtem a végéhez a tgyás-nak akkor küldték a papírt, hogy mikor jár le, és mikor igényeljem a gyed-et és az mivel 2011.05 24.lejárt a tgyás-om így 2011.05.25.én indult a gyedem.
2012. máj. 11. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!