Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » El lehet adni egy olyan...

El lehet adni egy olyan ingatlant, ahol nem én vagyok a haszonélvező?

Figyelt kérdés
Van egy lakás az én nevemen. Még anno amikor építettük szép gesztusból úgy csináltuk, hogy az apám legyen a haszonélvező. Azóta rendesen megromlott a viszonyunk, viszont a család költözne, de apám biztosan nem mond le a haszonélvezetről. Ilyenkor jogilag meg lehet támadni valahogy?

2012. máj. 19. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a lakást eladhatod, mivel a tiéd, a haszonélvezet viszont marad...haszonélvezettel terhelten a piaci érték töredékéért...
2012. máj. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdés: Apád is a házban lakik? Őt külön akarjátok költöztetni vagy mi lenne vele? Létezik olyan, hogy haszonélvezeti jog megváltása. Ami neki a ház értékéből így járna, abból megoldható az ő lakhatása? Mert ha igen, akkor próbálj vele megállapodni. De ha válaszolsz a kérdéseimre, megpróbálok javaslatot adni.
2012. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a haszonélvezeti jog csak halállal, vagy önként történő lemondással szűnik meg...
2012. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem lakik velünk apám, csak biztonsági okból kapott haszonélvezeti jogot. Az az igazság, hogy csak a lakás értékének jelentős részéért mondana le a haszonélvezetről, de ez megoldhatatlan, mivel akkor nem lenne pénz az újra, nagyobbra. Természetesen a rosszindulat és a kicseszés érzése uralkodik rajta (gyakorlatilag amióta mindkét gyermeke elköltözött otthonról, úgy érzi a világ ellene van). Tehát jogi úton nem lehet ezt megoldani, csak ha ő hajlandó lemondani a jogáról?
2012. máj. 20. 12:42
 5/5 anonim ***** válasza:
2/4-es vagyok. Elvileg úgy lehet megoldani, hogy apáddal a lemondás fejében ügyvéd által ellenjegyzett szerződést kötsz, miszerint az újonnan vásárolt ingatlanra olyan hányadban haszonélvezeti jogot jegyeztettek be, amilyen hányadot az új ingatlanban a jelenlegi eladásából származó bevétel képez. Nagyon egyszerű példán: Ezt eladod 50-ért, 100-ért veszel, tehát a régi értéke az újénak a fele, tehát a felére lesz haszonélvezeti joga. Egyedüli - és nem is kis probléma -, hogy a haszonélvezeti jog felülírja a tulajdonjogot. Ha ilyen rossz a kapcsolatotok, apád a jelenlegi lakásból is bármikor indoklás nélkül kitehet. Ez számodra azt jelenti, hiába veszel egy nagyobb ingatlant, amiben normálisan elfértek, fennáll annak veszélye, hogy apád kitesz abból a részből, amire haszonélvezeti joga van.
2012. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!