Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A pénz mennyire határozza meg...

Kapo1588 kérdése:

A pénz mennyire határozza meg az életedet?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy gáz e hogy folyton a pénz körül forog az agyam. Hogy mennyit tudok megtakarítani azt hová tegyem, min tudnék spórolni stb. Nem tudom hogy ez a helyes hozzáállás hisz a világ pénzről szól, vagy már belebetegszem és elfelejtek közbe élni, vagy csak simán ez a mai magyar valóság..:S Nem tudom ti hogy gondoljátok?

2012. máj. 20. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

A mostani életem eléggé, mivel 7 hónapja kiköltöztünk külföldre, és a munka-alváson kívül nem nagyon van más napirenden, heti 6 nap meló van. Ez még kb 1 évet el fog tartani, de min 10 hónapot, mert van egy befektetés amibe folyamatosan teszem a félretett pénzem, és szépen hozza a várt eredményeket, 1 év múlva pedig nyugodt szívvel költözhetek haza akár.

Korábban nem igazán volt a középpontban a pénz, nem igazán tudtam megfogni, nem tettem félre minden forintot amit félrelehetett volna, máról holnapra éltem, bár nem rosszul.

2012. máj. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem kint mit dolgozol heti hat napba? melyik országba?
2012. máj. 20. 08:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Bármixer vagyok Londonban.
2012. máj. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenem a pénz. Erősen spórolós vagyok, annak ellenére is, hogy jòl keresek. Csak azt veszem meg ami igazán szükséges. Szeretem a pénzt, de jól bánok vele, mert bármikor jöhetnek ínségesebb idők.
2012. máj. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
mennyit tudsz félre rakni? az én dilemmám már csak azért is van mert olyan sokat nem tudok félrerakni. 40-50 ezret plusz egy 10es lakástakarék. Szóval ezért agyalok h az életemről lemondok de előrébb meg nem jutok:S
2012. máj. 20. 09:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Ketten a párommal havi 300 ezer ft-nak megfelelő fontot félre tudunk tenni. Ehhez jön még a befektetésem amit egy valutatőzsdével foglalkozó cég kezel, átlag havi 7-10% nettó profitot hoz, ez még olyan 100 ezer ft. Szerencsére hitelünk nincs, mert az autót egy barátom használja, és fizeti amíg távol vagyunk.
2012. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ja, hogy te másik portfólióban vagy? "


Így van, annak pedig nem Agressor, hanem Gemini a neve. :)

[link]


Ennek pedig az átlagos havi teljesítménye 16.6%, azaz ha a fele a brókerdíj akkor is 8% felett teljesít.

A múlt évi teljesítményét megtalálod a linkben.

Amúgy meg nem tudom mióta te mondod meg nekem hogy mibe tartsam a pénzem, és erről kivel, és mit beszélek. Ráadásul 1x nem említettem sem egy cégnevet, sem egy honlapot. Akkor mivel is etetek bárkit?

2012. máj. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit pedig linkeltél az 9 hónap alatt több mint 52% profitit termelt. Valóban tiszta ráfizetés... :)
2012. máj. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én életem nem határozza meg :)

Eleve olyan szemléletben neveltek, hogy a pénz nem számít. Persze jó ha van, de nem tragédia, ha nincs.

Annyit megteszek, hogy egy fix összeget automatikusan félreteszek, de ezen nem kattogok, fizu után átutalom és kész.


Sokkal fontosabbnak tartom, hogy jó és értékes ember legyek, akire lehet számítani és aki lelkiismeretesen dolgozik és jó a szakmájában. Azt hiszem, ez a célravezető taktika: általában nem dolgozom egy helyen túl sokat, mégis mindig könnyen és gyorsan találtam új munkahelyet. Majdnem mindenhova fel is vettek, ahova jelentkeztem. Így nem félek attól, hogy komoly anyagi gondjaim lennének. A munkaadók a hozzám hasonló típusú emberekkel szeretnek dolgozni, és nem hinném, hogy ez a jövőben változna. Így bőven elég annyi, hogy legyen félretett pénzem, hogy ha valami miatt mégis hónapokig elhúzódna a munkakeresés, legyen mihez nyúlnom. Nem is kell sok, csak olyan fél millával már nyugodt leszek.

2012. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
megszületett az ikrek május 10én, és máris átlagos havi teljesítményről beszélünk? :-) amúgy nem, nem ráfizetés, csak nem havi 10%, hanem havi 2%, amiről beszélhetünk...
2012. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!