Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldön élek, és a fiam...

Külföldön élek, és a fiam útlevele lejár. Adhatok otthon valamelyik családtagomnak engedélyt a hosszabbításra? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

2012. máj. 24. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Személyesen kell megjelenni. Ez alól szerintem kivétel lehet, ha te nem tudsz hazautazni, de sima meghatalmazást nem hinném, hogy elfogadnának. Esetleg egy külképviseleten hitelesítettet.
2012. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Csak személyesen lehet elintézni.

Ha uniós országban éltek akkor a fiad hazamehet személyivel is,és akkor elintézheti az útlevelet személyesem-

Ha nem tudtok hazamenni,akkor az országban ahol vagytok el kell menni a magyar konzulátushoz,és ott kell csináltatni útlevelet.

2012. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amerikában élek,és 7 éves a fiam.
2012. máj. 24. 20:26
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
1818@ugyfelvonal.hu Ez egy központi információs e-mail cím, gyors választ adnak.
2012. máj. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 25. 15:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Amerikában van magyar konzulátus.Ott megcsinálják az útlevelet.
2012. máj. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek Magyarországon van, a szülő meg Amerikában - így aztán nehéz lenne a gyereknek Amerikában útlevelet csináltatni....
2012. máj. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Nem tudom,honnan jött a gondolatod? Együtt élünk Amerikában ,de hamarosan lejár az útlevél,és csak előre szerettem volna érdeklődni!

Másoknak köszönöm a segítőkész válaszokat!

2012. máj. 26. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Két válasz kivételével a többi az enyém volt.... Nekem úgy jött le, hogy nem éltek egy helyen a gyerekkel - a külföldön élek és a külföldön élünk nem ugyanaz... Ha egy helyen éltek, nem értem mi okozza a problémát abban, hogy személyesen megjelenj vele együtt a konzulátuson....
2012. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 16:48 -nak


Én írtam a konzulátust. Nem tudom neked hogy jött le,de nekem például elég egyértelmű volt,hogy a 7 éves gyerekével együtt él Amerikában.Sehol nem írta a kérdező,de még csak utalni sem utalt rá,hogy külön élnének.

Feltett egy kérdést hogyha lejár a fia útlevele akkor az otthon élő családtagjának adhat-e meghatalmazást az útlevél készítéséhez.

Majd megírta,hogy Amerikában él,és a fia 7 éves.Gondolom azért,mert így elképzelhetetlen a kora miatt hogy egyedül hazautazzon a gyerek,és egyedül intézkedjen.


Kérlek áruld már el,hogy te hol vetted ki,hogy külön élnek??

2012. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!