Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondhatom a szerződést? Új...

Felmondhatom a szerződést? Új telefonos adó.

Figyelt kérdés
Kaptam SMS-t a szolgáltatómtól hogy k. nagy örömömre megint árakat emelnek. Van még 1,3 év hűségnyilatkozatom náluk. De van sokkal olcsóbb szolgáltató is, most hogy árat emelnek megtehetem azt, hogy azt mondom hogy nekem erre nincs pénzem és nem fizetem tovább, felmondom a szerződést? Vagy a ro. Dt jó magyar törvény ezt sem teszi lehetővé?
2012. jún. 1. 13:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Mit tudnak csinálni ha csak úgy nem fizetem be?
2012. jún. 1. 13:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a rohadt magyar törvény nem teszi lehetővé, hanem a szerződésed.

Ugyanis az adóemelés rajtuk kívüli ok, azaz a havidíjad nem a szolgáltató pénzéhsége miatt emelkedik, hanem az adóteher miatt.

Tehát a havidíjad szolgáltatási része ugyanannyi marad, az adóteher nő meg.

Sajna ez van, ezzel kalkulálni kell a szerződés megkötésekor.


Nekem is szerződésem vana T-nél, januárban egyszer már emeltek a különadó miatt, most emelnek majd az új adó miatt.

És közben pofátlanul kijelentik, hogy azért hárítják át az új mobiladót mert a különadót nem hárították át. A nagy faxt nem hárították át, azért emeltek 250 ft-ot januárban... Áhh, de mindegy kár idegeskedni ezen...

2012. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom Vodafone...

Az ÁSZF-ben azt írja, hogy rajtuk kívülálló okokból emelhetik a hűségszerződés alatt az árat. Így elvileg nem, de gyakorlatilag meg arról volt szó, hogy nem háríthatja át az adót, tehát nem rajtuk kívülálló ok miatt emeltek (pl amikor az ÁFA miatt emelkedett, az rajtuk kívülálló ok).

Az olcsóbb szolgáltatónál is azt nézd meg, hogy mennyire fog emelkedni az a szolgáltatás, ne a mostanit. Én már akkor jól járnék, ha házon belül tudnék kedvezőbb csomagra váltani (kemény 400Ft-tal lenne olcsóbb, de sokkal jobban megfelelne az igényeimnek, viszont nem tehetem elvileg a hűségszerződés miatt). Apropó. Ha Vodafone, és van online ügyfélszolgálatod, megnéznéd, hogy neked van-e ott az az opció, hogy díjcsomag-váltás? Mert a lehetőséget nekem írja, de az ügyfélszolgálattal beszélve meg azt mondták, hogy nem válthatok. Pedig emlékeim szerint 2 év hűségszerződést és 1 év tarifahűséget vállaltam (nem tudom, hol a szerződésem). És az 1 éven már túl vagyok.

2012. jún. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!