Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretnék megtanulni tőzsdézni...

Szeretnék megtanulni tőzsdézni, mennyi idő alatt sikerülhet?

Figyelt kérdés

Most nyáron alig vagyok itthon: talán 2-3 hetet leszek itthon amikor tudnék ezzel foglalkozni. Szeptembertől több időm lenne, bár már számítani fognak a jegyek, de péntekenként- szombatonként azért lenne időm. Suli miatt tanfolyam kizárt, könyvekből vagy ilyen oldalakból tanulnék, illetve ide/ privátban is várok leveleket.

Olyan szintre szeretnék eljutni, hogy biztonságosan jövő nyár 1./1,5 hónapjában tudjak csinálni 50.000ből kb. 300.000-ret, hogy mire az most nem fontos, de nagyon fontos lenne, és komolyan gondolom. 17f



2012. jún. 4. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát szombaton nincs tőzsde, alapvetően csak hétköznap lehet. Érték, áru vagy devizatőzsdére gondoltál?
2012. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a tozsde nem bankautomata es penzmultiplikator, persze rengetegen akik nem ertenek hozza, azt hiszik majd nekik is azza valik

eleve, hogy legyen egy alapod, szerintem 2-3 ev! is kell

ha balul sul el a dolog az 50.000-bol lehet -300.000-is


ha nagyon erdekel, akkor itt olvass rengeteget

de ne tevesszen meg masok sikere!, az ugyanis nem azt jelenti hogy neked garanciat ad...

[link]

2012. jún. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg egyik előnyeiről/háttányairól , kockázatáról se tudok semmit, így mindet szívesen megismerném.
2012. jún. 4. 22:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Második: persze, sejtettem, ezért is gondoltam, hogy előtte egy évig tanulom, és csak utána vágok bele, köszi a linket.
2012. jún. 4. 22:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Demó számla és rengeteg (!) tanulás mellett én is 2-3 évre tippelek. De azután se fogsz egy hónap alatt hatszoros pénzt csinálni.
2012. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az a cél, hogy egyszeri alkalommal keress 250 ezer forintot egy-másfél hónap alatt, akkor nézz egy nyári állást valahol külföldön, jó eséllyel találsz olyat, ahol keresel ennyit, persze rengeteg munkával...

Ami a tőzsdézést illeti, szerintem nem lehet megmondani, hogy mennyi idő kell hozzá; a hozzáállásodtól, az elszántságodtól és némi szerencsétől függ (hogy épp milyen időszakban kezdesz bele például). Én még a következő oldalakat ajánlanám: [link] , [link] , [link] , [link] ... Vagy ha szívesebben olvasol könyveket, akkor Justin Mamis, Jesse Livermore, Jack D. Schwager könyveit ajánlom...

Azt pedig tényleg felejtsd el, hogy létezik olyan biztos módszer, amivel 6-szoros pénzt lehet csinálni egy hónap alatt...

Sok sikert!

2012. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én inkább 5 évet mondanék, legalábbis nekem annyi kellett, hogy eljussak arra a szintre, hogy stabilan pénzt tudjak keresni.
2012. jún. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Alapokat megtanulni eleg 2-3 het, en tavaj nyaron fogtam bel a tanulasba. Viszont alapokat ismerni es stabilan Penzt keresni a tozsden mas dimenzio:)


Barmekkora osszegbol lehet barmekkorat eloallitani es ennek megfeleloen kell eszkozt valasztanod. 50K-bol 300-at nem nagy valami, a kerdes az hogy milyen idotavon szeretned? Ha van ra 28 eved akkor berakhatod a bankba, ha 28 perced van ra akkor mar a reszvenyek regen fejeltosek, meg a forex is, vidd inkabb kaszinoba :) Nyilvan az ido fuggvenyeben valtozik a kockazat merteke is:)

2012. jún. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Biztosan olvastál olyan reklámanyagokat, hogy 2-3 hónap alatt meg lehet tanulni, és milyen jó kereseti lehetőség. Hát, ezt sürgősen felejtsd el! Ezt csak a tőzsdetanfolyamokat szervezők terjesztik, de erre a szakmára kifejezetten igaz, hogy aki nem tudja, az tanítja.

A férjem 1 éve foglalkozik vele, és még mindig nem merte éles számlán elkezdeni.

Jó, ha tudod, hogy a tőzsdézők 95 %-a lenulláz 2-3 számlát, aztán csalódottan felhagy vele. Ki kell alakítanod egy jó kereskedési stratégiát, amit demón tesztelhetsz hónapokig. Ha tartósan pozitív az egyenleged, akkor kezdhetsz mikroszámlán kereskedni.

Évekig tart, ha gyors eredményt akarsz, akkor az lesz belőle, hogy gyorsan elveszted a pénzed.

Ajánlom neked Kecskemét István könyveit, az alapokat elég jól meg lehet belőle tanulni. Tanfolyamra tényleg nem érdemes befizetni, minden fent van a neten.

A fórumokkal azonban óvatosan, ott kezdők próbálnak tuti tippeket szerezni, az igazi profi nem megy oda megosztani a stratégiáját.

2012. jún. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kecskeméti István, az i lemaradt.
2012. jún. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!