Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet banki átutalással...

Hogyan lehet banki átutalással vagy postai utánvéttel fizetni? (kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Pl. ha eladok valamit, és a vevő átutalással akar fizetni, akkor ugyebár előbb ő fizet...akkor én várom hogy egy bizonyos összeg a számlámra érkezzen és akkor elküldöm neki a csomagot? (itt persze felmerül, ha két egyforma összegű terméket adtam el, akkor vajon ki fizetett?)

Egyáltalán hogyan működik egy ilyen banki átutalás?

És ha utánvéttel küldöm a csomagot, hogyan jut el hozzám a pénz?

Segítsetek, ezt nem értem még.:)Igazából nem akarok eladni semmit,csak nagyon kíváncsi vagyok, hogyan működik, hisz sokan a neten így adnak el dolgokat!



2012. jún. 8. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:

"Pl. ha eladok valamit, és a vevő átutalással akar fizetni, akkor ugyebár előbb ő fizet..."


Igen, miért te elküldenél neki mondjuk egy 50e es terméket ingyen és várod hátha kifizeti??



"akkor én várom hogy egy bizonyos összeg a számlámra érkezzen és akkor elküldöm neki a csomagot?"


Igen, megjött a pénz, megy a csomag postán v futárral


"(itt persze felmerül, ha két egyforma összegű terméket adtam el, akkor vajon ki fizetett?)"


Ugyan annak adod el akkor értelemszerűen összeadod + posta díja és azt az összeget fizeti. Hogy kifizette e, azt meg meg tudod nézni netbankon keresztül (már ha van - jó ha van)


"Egyáltalán hogyan működik egy ilyen banki átutalás?"


Megadod a nevet meg a számlaszámod, és átutalja az összeget. Vagy netbankon keresztül, vagy bemegy a legközelebbi postafiókba, és onnan fizeti be.


"És ha utánvéttel küldöm a csomagot, hogyan jut el hozzám a pénz?"


Postán. Az átvevő csak akkor kapja meg a csomagot ha kifizeti, ha kifizette akkor meg a posta visszahozza neked a pénzt. ennek persze van egy 1,5-2 hetes ideje míg odaér a csomag 1-3 nap, + míg visszaér és kihozzák/értesítenek a pénz 1-3 nap

2012. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amikor a vevő átutalta részedre az összeget, akkor a megkapott összegnél azt is feltüntetik, hogy kitől kaptad a pénzt, tehát ha Kis Péternek és Kovács Árpinak is eladtál valamit ugyanazon az áron, akkor is látod, hogy éppen melyikük küldte a pénzt. Feltéve persze, hogy az interneten el tudod érni a bankszámládat.


A postai utánvétnél egy ehhez való nyomtatványt kell kitölteni a csomaghoz, amin azt is fel kell tüntetni, hogy mekkora összeget jelent a csomag. A posta kiviszi a csomagot és a vevőnek a csomag átvételekor ki kell fizetnie az általad megadott összeget+postai szállítási díjat, ami csomag méretétől függ. Ezután a beszedett összeg rád eső részét a postás kiviszi neked.

2012. jún. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2012. jún. 10. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!