Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adn. Tok nekem egy kis pénzügy...

Adn. Tok nekem egy kis pénzügyi felvilágosítást?

Figyelt kérdés

ki mondja meg hogy mennyit érjen a forint, meg más fizető eszközök, a filmekben is annyit látok hogy a brókerek nézik a monitorokat és kivannak akadva ha csökken valami értéke, na most ez hogy van? Számítógép találja ki hogy mennyit ér a forint a dollár stb, vagy valaki ki találja hogy most ennyit ér a forint.

Ja és az állam papír az mi, mire szolgál? Tv ben is neten is l.ttam olyat hogy vegyek állam papírt, mit tudok azzal kezdeni és hogy lesz ez nekem jövedelmező?


2012. jún. 11. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1.) A "piac" mondja meg hogy mennyi az árfolyam. Ha nő a kereslet iránta ( sokan akarnak venni belőle), akkor erősödik, ha az eladások nőnek, akkor gyengül az árfolyam.

2.)Az állampapír az állam által kibocsátott 10 ezer Ft névértékű értékpapír, amely x futamidőre y kamatot fizet, és amelynek lejáratkori értékére ( kamat + tőke) az állam vállal garanciát.

Az állampapírt a futamidő lejárata előtt is el lehet adni / meg lehet vásárolni aktuális piaci árfolyamon, ami lehet a névértéknél több/kevesebb is.

2012. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az árfolyamokat mindig az határozza meg, hogy a piacon mennyit érnek más dolgokhoz képest. A valutaárfolyamokat az úgy nevezett valutakosár alapján számolják ki.


Az állampapír az egy a magyar állam által kiadott kötvény. Amikor megveszel egy állampapírt akkor tulajdonképpen pénzkölcsönt nyújtasz a magyar államnak, aki cserébe bizonyos mértékű kamatot fizet általában évente, illetve vagy évente részletekben vagy a futamidő végén egyösszegben visszafizeti azt az összeget is amit te kifizettél az állampapírért (ebben nem vagyok biztos, hogy a törlesztés pontosan hogy megy). Az állampapírok hosszú lejáratúak, tehát több év mire visszakapod a pénzed. Minél hosszabb a futamidő annál magasabb kamatot fizet. Azért éri meg, mert az egyik legbiztonságosabb befektetési forma, nagyon alacsony a kockázata annak, hogy az állampapír nem fizet, ez csak akkor következhet be, ha a magyar állam csődbe megy. Viszont a vállalati kötvényeknél jóval kevesebbet fizet, szóval ez a biztonság ára.

2012. jún. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyit hadd pontosítsak, hogy az állampapírok lehetnek éven belüli lejáratúak, valamint több évesek is. ,

Attól függően hogy mennyi időre tudod/akarod nélkülözni a pénzedet, érdemes ennek megfelelő futamidőt választani.

Tipikus éven belüli lejáratú áp. pl. a diszkont kincstárjegy.

2012. jún. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!