Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 950 négyzetméter földterületet...

950 négyzetméter földterületet örököltem. Mit kezdhetek vele? 20/L

Figyelt kérdés

Nagypapám nevelt fel,sajnos meghalt.A hagyatéki tárgyaláson tudtam meg hogy örököltem 950 négyzetméteres területet ami szántóföldként van bejegyezve.Városban lakok,de kb 5 km-re van tőlem a földterület.Fiatal vagyok, semmi ötletem sincs hogy mit kellene vele kezdenem. Ötleteket szeretnék kérni,ha valami volt már ilyen helyzetben. Gondoltam arra is hogy művelni kéne,és az ott megtermő zöldséget eladni,de nem értek az ilyenekhez, panel lakásban lakom,még kapa sem volt a kezemben.Az eladáson is gondolkodtam,de nem hiszem hogy ebben az anyagi helyzetben el tudnám adni.


Ti mit tennétek a helyemben? 20/L


2012. jún. 11. 16:10
1 2
 1/16 anonim válasza:
80%

El ne add!


Add bérbe, remek kis havi jövedelmed lehet belőle és nem kell csinálnod semmit, később a föld értéke igencsak megfog nőni!


Nekünk is van így földünk, kivan adva művelésbe, ebből bejön x összeg valamint szélerőművek is vannak rajtva, ez is x összeg. Elég jó (Nem tudom hol van a föld az országban de előfordulhat, hogy szélerőművesek felkeresnek ha pl az ország északnyugati felében vagy)

2012. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hatvan mellett van a földterület
2012. jún. 11. 16:15
 3/16 anonim válasza:
100%
Mindenesetre add bérbe, ne késlekedj. Hirdesd meg.
2012. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

most mi van vele? csak nem áll és növi a gaz

ha nem is tudtál róla,pedig nagyapáddal éltél,akkor valószinű most is bérbe van adva,add továbbra is

ha mégsincs,akkor önkormányzat megmondja,hogy a szomszéd földeket ki műveli,első körben nekik hátha kell bérbe,ha nem,akkor hirdesd meg

2012. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

igen először a mellette lévőt kérdezd

a föld érték amíg élsz.

2012. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Semmiképp se add el! Vélhetően most is bérli valaki, ennek járj utána, hogy most ki műveli. Azzal köss új bérleti szerződést, ha nem nagyon akarsz utánajárni, hogy van-e valaki aki kedvezőbb feltételekkel venné bérbe Tőled. A Föld örök érték, soha ne válj meg tőle! Egy biztos fix kiegészítő jövedelem évenként a bérleti dija.
2012. jún. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
950 nm?Oda aztán nem kell kombájn. De sztem ne add el, nincs is szükséged a pénzre, nem is kapnál érte túlságosan sokat. Nincs affinitásod,hogy ha nem is a sz szoros értelemben műveld, de használd?Egy-két gyümölcsfa, vagy szőlő, csak magatoknak. 5 km nincs messze, és mint ahogy a többiek írták, a föld mindig érték lesz.
2012. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

950m2 semmi, az 1/10hektár sincs. Kérdezd meg a szomszédos föld tulajait, hogy nem akarják-e bérbe venni tőled, mert mások ilyen kicsi területért nem nagyon fognak odamenni.

Azért nagyon nagy összegre ne számíts bérleti díjból.

2012. jún. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

950 négyzetméter nagyon kicsi, egy negyed futball pálya kb.

Ha a semmi közepén van maximum bagóért tudod eladni.

2012. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Teleknek is kicsi, nemhogy szántónak :) Bérbe is csak akkor tudod adni, ha egybefüggően bérlik, azaz ha egybeműveli valaki a köztes földekkel.

A helyi termelőszövetkezetet kérdezd meg, illetve azt akinél most bérbe van, ha egyáltalán bérben van.

De ha el akarod adni, biztos van a környéken, akinek "érték a föld", mert mondjuk a mellette lévő földterületek is az övéi... Persze sokat nem fog érni.

2012. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!