Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 950 négyzetméter földterületet...

950 négyzetméter földterületet örököltem. Mit kezdhetek vele? 20/L

Figyelt kérdés

Nagypapám nevelt fel,sajnos meghalt.A hagyatéki tárgyaláson tudtam meg hogy örököltem 950 négyzetméteres területet ami szántóföldként van bejegyezve.Városban lakok,de kb 5 km-re van tőlem a földterület.Fiatal vagyok, semmi ötletem sincs hogy mit kellene vele kezdenem. Ötleteket szeretnék kérni,ha valami volt már ilyen helyzetben. Gondoltam arra is hogy művelni kéne,és az ott megtermő zöldséget eladni,de nem értek az ilyenekhez, panel lakásban lakom,még kapa sem volt a kezemben.Az eladáson is gondolkodtam,de nem hiszem hogy ebben az anyagi helyzetben el tudnám adni.


Ti mit tennétek a helyemben? 20/L


2012. jún. 11. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ne add el inkább add ki valakinek aki szívesen használja és ad a termény árából ne várj sokat de legalább lesz időd eldönteni mi legyen a sorsa.


Ökörköri

2012. jún. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

hát ez valóban nem nagy, nekünk 800 nm-en áll a házunk, ebből 110 a ház. Nem egy nagy terület, 1 nap alatt le lehet nyírni. Nekünk az első fele udvar hintaággyal, pihenővel... a hátső részben gyümölcsös. Kb. 30 gy.fa :)

valószínűleg ekkora telek osztatlan közösbe van, amit el sem lehet adni. Add ki, így minden évben befolyik egy kisebb összeg. Nekünk is van öröklött földunk, az egész kb. 30 m2-nek felel meg és vmi nagy szántó közepén van... el akartuk adni, de nem lehet mert az ügyvéd és a többi tulaj papírjai többe lennének mint amit ér az a darab. A mienket az ök. használja és adja ki. Nekünk csak a pénz jön minden évben, a terménytől függően. Idén pl. 8000 ft körül kaptunk

2012. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Szerintem se add el. Add ki bérbe valakinek aki földműveléssel foglalkozik. Ahogy előttem írták eladás során a szomszédoknak elővételi joga van. Bérleti szerződésnél ilyen nincs. Bár a terület tényleg kicsi de valaki úgy is művelné. Felénk a bérbe adandó vagy eladó földek 1-2 nap alatt elkelnek. Nagy jövedelemre ne számíts utána. De ahogy előtte írták a föld értéke egyre csak nőni fog.
2012. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

950 négyzetméter, 1/10 hektár kb., aranykorona értéktől függően kb. 20-100 ezer forintot érhet, vagyis semmit.

Ha bérbe adod, túl nagy hozamra ne számíts (éves 5%?)

Én eladnám.

2012. jún. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A föld érték lesz, de én nem mondom feltétlen, hogy ne add el. Vagy add ki, vagy nézz utána, hogy nem lehetne-e átminősíteni építési területté, ha igen, mennyiért, kivezethetőek-e a kötések, aztán megpróbálni az így növekedett áron eladni egy építési vállalkozónak vagy rögtön befektetőt keresni, stb., stb.:)
2012. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy ne add el. Van belőle egy kis jövedelmed, az sosem árt. Mivel ingyen volt, az csak plusz pénz.

Valaki írta itt, hogy 30 m2-es földrészért évi 8 ezret kap. Ha ilyen árban ki tudod adni, abból neked évente 250 ezer körüli jövedelmed lesz, annyiért már bőven megéri.


Másrészről nem tudom, milyen terveid vannak, én régóta tervezem, hogy ha gyerekeim lesznek, valami városszéli házba költözünk nagy telekkel. Kb. ez a méret pont jó lenne. Ha az örökölt földed nincs túl messze a városhatártól, akkor azért is érdemes megtartani, mert ahogy terjeszkedik a város, elképzelhető hogy akár 5 éven belül már belterület lesz és átminősíttetheted építési telekké. Az pedig eleve kb. tízszer annyit ér, mint egy szántó, no meg ha te építkeznél, akkor ott van kéznél. A szántó meg addig is hozza a pénzt.

2012. jún. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!