Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen költségekkel jár a...

Milyen költségekkel jár a könyvkiadás ennél a kiadónál? (link)

Figyelt kérdés
[link]

2012. jún. 12. 21:50
 1/2 anonim válasza:
A magyarországi már csődbe ment, de az osztrák anyavállalat még működik. Ingyenes a kiadás (ha nem igényelsz korrektúrázást, lektorálást, reklámot stb. mert azt meg kell fizetni). De neked csak 10 százalék jut az eladott példányok árából, ami, valljuk be: aprópénz.
2012. jún. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ingyenes kiadást abban az esetben kapsz náluk, ha a kéziratodat megfelelőnek találják. Évek óta foglalkozom ezzel a témával, én személy szerint még nem találkoztam olyan szerzővel aki ennek megfelelt volna. Ehelyett bekérik a kéziratod, azt mondják: szuper, de fizess szerzői önrészt és kiadnak 3000 példányt. A szerzői önrész kb. 600 000 Ft (hmm..), amiért kapsz néhány szerzői példányt és a 3000 könyvet soha nem látod. Két évig terjesztik (online oldalakon), a fogyásról addig nem kapsz információt. 2 év után tudod meg, hogy egyáltalán vettek-e egy könyvet is. Ha fel akarod mondani a szerződést akkor meg kell vásárolnod az összes megmaradt könyvedet (akár mind a 3000 példányt). Beszéltem már olyan emberrel akinek a háza ráment erre...
2012. júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!