Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok segiteni lakással...

Tudnátok segiteni lakással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tegyük fel,hogy szeretnék venni egy lakást. Elég jól keresek, feltehetően adott időben be tudnám fizetni a rezsit meg hasonlókat. De mégsem elég a pénzem és ha elég is nem akarom minden fityingemet ráforditani erre. Mégis mit ajánlotok a legbiztongságosabb módszernek? Talán hitelt vegyek fel, vagy lizingelt lakást nézzek ki? vagy kössek életjáradéki szerződést? mégis mit csináljak, hogy minél hamarabb és minél kevesebb bosszúsággal hozzájuthassak egy lakáshoz?

2012. jún. 18. 13:08
 1/3 A kérdező kommentje:
Szeretném a lehető legjobb döntést hozni. Vannak igényeim amikről nem szivesen mondanék le. Tisztában vagyok mekkora lakásra lenne szükségem. Tudom körülbelül, hogy mennyit forditanék az esetleges törlesztő részletre is. Szeretnék kedvező áron és jó minöségü lakáshoz jutni. Mennyi is lenne a kedvező ár? Ez valóban szubjektiv és viszonyitás kérdése is. De ezért kértem ki a segitségeteket. Hogy különbözö, nekem megfelelő megoldásokkal könnyitsek a helyzetemen. Valóban mielőtt egy jó állapotban lévő lakást vásárolnék szeretnék minden lehetőséget megismerni.
2012. jún. 18. 13:31
 2/3 A kérdező kommentje:
esetleg okos döntés lenne a kamattámogatott lakáshitel? vagy esetleg mégicsak a lizingelés jobb?Hiszen azt hallottam,hogy a lízingelt lakás bérbe adható, eladható, akár többször is, lehetőség van elő-, és végtörlesztésre is. Eladásnál előnyt jelent az is, hogy a hitellel ellentétben nem kell vagyonátruházással kapcsolatos illetéket megfizetni, csupán a lízingcéggel kell a vevőnek egy új szerződést kötnie.
2012. jún. 18. 13:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztonságos módszer akkor van, ha kifizeted a teljes vételárat. Ha hitelt veszel fel, a dupláját fizetheted vissza, akaratodon kívül, és esetleg még az állásodat ha elveszted, veszted a lakásodat is.


Szóval ha le tudsz tenni egy összegben az asztalra annyi pénzt, akkor az lenne a legjobb megoldás, mert ha a saját tulajdonodban nem fizeted a rezsit néha, az nem akkora gáz, mintha a törlesztődet nem fizetnéd.

2012. jún. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!