Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hőségriadó idején szabályos,...

Hőségriadó idején szabályos, ha a munkáltató nem biztosít ásványvízet a munkavállalóknak, mondván, hogy van csapvíz, igyanak azt?

Figyelt kérdés

A csapvízet nem tudom meginni, mert langyos, ígyhát a saját pénzemen kell vennem ásványvízet. A menedszerek irodájában természetesen van, holott van csapvíz ott is.

Az a hivatalos magyarázat, hogy nagyvállalat kb. 250 főt foglalkoztat és a veszteség tovább nőne..



2012. jún. 20. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha a szabad ég alatt dolgozol, akkor kötelező adni! Ha irodában dolgozol, akkor nem.
2012. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

nem szabályos,kellene biztositaniuk hideg vizet


Nálunk irodában 33 fok volt tegnap is,évek óta nyáron halunk meg a melegtől,többen inkább betegszabira mennek.De nem csinálnak semmit,nem tudjuk elérni hogy egy 100ezres klimát betegyenek.

Ma még melegebb lesz.

Megtagadni a munkát meg lehetne,de annál mindenki jobban félti a melóját,nem az a könyék ahol könnyen találunk másikat. 380 dolgozó...

2012. jún. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Törvényi előírás szerint hőségriadó esetén biztosítania kell(ene) a 14-16 fokos ivóvizet! A csapvíz ettől szerintem melegebb!


Bár nagyon sok munkáltató lesz@rja a törvényi előírásokat :(

2012. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is elvileg van ballonos víz, de lassan egy hete nem láttam benne vizet.

A csapvíz pedig nem jó, valami baj van a vezetékekkel, épp felújítás alatt állunk, így ki tudja, mik kerültek bele, mondták is, hogy abból inkább ne igyunk, mert olajat is találtak benne.

Akkor mit igyunk? Én vinni szoktam, de aki elfelejti? Boltban csak nappal lehet szerezni, aki éjszakás és elfelejt vinni az vagy kéreget, vagy iszik a kólaautomatából.

2012. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Hűtőtök nincs, ahova be lehet tenni a csapvizet hűteni?
2012. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
4. vagyok, nálunk van több hűtő is, de a szennyezett vizet hidegen is issza a halál.
2012. jún. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező nem írta, hogy gond lenne a csapvízzel, csak azt, hogy nem elég hideg.
2012. jún. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
eléggé klóros és rossz ízű. ráadásul langyos.
2012. jún. 20. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!