Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy sporóljak a pénzemmel?

Hogy sporóljak a pénzemmel?

Figyelt kérdés
Hát én eggyütt élek a barátommal (anyóséknál)és az a helyzet hogy ide leadunk egy bizonyos összeget (kajára meg rezsire stb...) és a többi a miénk.Az a baj hogy mind2 dohányzunk bár én is meg ő is le szeretnénk tenni de ha arról van szó így 100.000,110.000 ezret eltapsolunk úgy üdülés meg ilyenek nincs benne max megiszunk egy egy üdcsit valahol de nem túl drága helyen szóval azt se lehet mondani hogy legalább hasonló "értelmes" dolgokra költenénk...szóval ilyenekre megy el a pénz mint fagyi,cola,chips,gumicukor,energiaital + napi 2 doboz cigi és szeretnék haladni jogsit vagy ilyesmit de így nem megy...és tudom hogy emiatt nagyon hülye vagyok és verem is a fejem a falba...van valakinek valami jó tanácsa vagy ötlete hogyan lehetne ezt megfékezni?
2012. jún. 21. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
A fizetésetek 10%-át tegyétek mindig félre. A többiből gazdálkodjatok. Vegyetek tölteni való cigaretta dohányt, és töltsétek otthon a cigit. Vegyetek dobozos fagyit a boltban és üdítőt is, és otthon egyétek, igyátok meg.
2012. jún. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi a párommal ketten kb. 330ezret keresünk. 120 m2-es házat ketten tartunk fent, kaja, tankolás, cigi. A fizetésünk egy részét utalják, másik részét kp-ban kapjuk. Amit utalnak, ahhoz nem szeretünk hozzá nyúlni, ha csak nagyon muszáj. Nem sokat engedünk meg magunknak, szinte csóróskodunk, hogy ne kelljen hozzányúlni a számlához. Jó esetben kb 100ezret spórolunk havonta (bár most a fogaimat csináltatom, amit félretennénk az arra megy).

Sajnos máshogy nem megy csak úgy, hogy lemondasz a chipszről, coláról, gumicukorról.

2012. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :-)

2. válaszoló:te/ti hogy álljátok meg hogy nem költitek el ilyen butaságokra?Ezt hogy tudjátok megállni?

2012. jún. 21. 19:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Magad leírtad a választ: cigit elfelejteni, ezekből a nasikból, meg ilyen-olyan "üdcsikből" nagyon visszavenni.

Minden hónapban már az elején tegyetek félre X összeget, amihez nem nyúlhattok.

Ha nekem a "kemény" 68.000,- Ft-omból sikerül, akkor nektek is, csak meg kell erőltetnetek magatokat kicsit.

2012. jún. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Muszáj meghúzni a határt. Édességet már csak inkább úgy eszünk, hogy sütök valami süteményt. 1 hónapba kb. egyszer veszünk édességet nassolni.

2012. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!