Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kezdeményezésről? Érdemes csatlakozni?

Figyelt kérdés
[link]

#helyi_pénz
2012. jún. 24. 14:50
 1/7 tetro ***** válasza:
ez valami MLM rendszer...
2012. jún. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"barter kereskedés, és a helyi pénz" - Ez hogy lenne már MLM rendszer?


Én igazából a hitelességére vagyok kíváncsi, mert már találkoztam hasonló rendszerrel, és csalódtam...

2012. jún. 24. 15:43
 3/7 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem értem benne a pozitívum hatást. ha veszel egy terméket, akkor csak 50%-át fizeted ki forintban és másik 50%-át hungaroban, ami szintén forintnak minősül csak más az elnevezése. viszont, ha szeretnéd használni a hungarot, akkor évi 24.130 forintért igénybe veheted.

magyarul ha van (márpedig van) 1.000 hülye, aki igénybe veszi, akkor az évi bruttó 24.130.000 forint jövedelmet jelent annak, aki kitalálta ezt a hasznavehetetlen rendszert. jogos az értelmezésem? ha nem, ne haragudj csak bele-bele olvasgattam nem volt időm és idegrendszerem ilyen hülyeséget végig olvasni. :)

2012. jún. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A pozitív értékelések természetesen mentek, de így utólag; felesleges volt itt feltennem a kérdést. Maga a rendszer működik, a világban ennek nagy hagyománya van, és ott is nagyon jól járnak a szervezők (többek között). A tipikus magyar gondolkozás (sajnos), hogy egyből a másik oldal bevételeivel kell foglalkozni. (Egyébként éves szinten nyilván nem tétel 20e HUF)


A kérdés az, hogy mennyire megbízható a szervezet. Ezen információ utáni vágy a kérdésből nem, de az első hozzászólásomból kiderül. Tehát lekerekítve: rendes barter-cég vagy csak a tagdíjakra utaznak? (Valószínűleg ez költői kérdés lesz)

2012. jún. 24. 19:09
 5/7 A kérdező kommentje:
Azzal pedig már nem tudok mit kezdeni, hogy egy pénzhelyettesítőt valutának minősítesz...
2012. jún. 24. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:

de még mindig nem látom a kedvező hatását.

ha a helyi valutával olyan terméket vásárolok, amit más országban gyártottak le, az vajon hogyan lendítené fel a saját országunk helyi gazdaságát?

én mindenesetre nem lépnék be, mert elég sok a megválaszolatlan kérdés ebben a témában.

2012. jún. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fogalmam nincs, hogy miről beszélsz, ne haragudj. Remélem, jól értelmezem, de azt állítod, hogy külföldről érkező termékeket ebben az esetben hungaroért veszünk meg? Ez a történet nem is erről szól. Vállalkozások (magyar) köre csoportosul, és egymás között a forint mellett használnak pénzhelyettesítő megoldást. Ha én laptopokat gyártok, mint tag, és te is benne vagy a szerveződésbe, akkor odajöhetsz hozzám hungaroért vásárolni. Hungarod honnan van? A saját termékeidből és/vagy szolgáltatásaidból.


Eldöntheted, hogy milyen mértékben fogadsz el a forint mellé ilyet, és kész: 50%-50%, 60%-40%, 90%-10%, stb.


Remélem, elkezdted érteni a lényegét. Ez a rendszer zseniális, számos helyen működik. A kérdésem csak az, hogy a hungaro megbízható-e? Választ nem fogok kapni...

2012. jún. 28. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!