Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hány hónap számlatartozás...

Hány hónap számlatartozás után korlátoz szolgáltatást az Elmű? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy 60 vagy 90 nap után, ugyanis ezt is azt is olvastam hírportálon, fórumokban. Az elmű oldalán ezeket találtam: "Lakossági fogyasztók kikapcsolása a lakossági fogyasztó legalább három havi számlatartozást halmozott fel, amely

értelmében legalább egy számla fizetési határideje 90 napja lejárt" valamint "a villamos energia továbbadója legalább 60 napos fizetési késedelembe esett"



2012. jún. 24. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:

"Lakossági fogyasztók kikapcsolása a lakossági fogyasztó legalább három havi számlatartozást halmozott fel, amely

értelmében legalább egy számla fizetési határideje 90 napja lejárt"


Szerintem elég egyértelmű...

2012. jún. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Htá az sokmindentől fugg, a fent emlitett idok letelte utan mar korlatozhatja, de nem biztos, hogy meg is teszi. Most télen pl. az extrem nagy hideg miatt halasztottak el mindenhol a kikapcsolast, nalam azota sem jelentkeztek, hogy ki akarnanak kapcsolni... A tartozas merteketol is fugg, ha valakinek havi 2-3 E Ft-os fogyasztasa van, akkor nagyon lassan éri el az ingerküszöbüket, hogy mar erdemes legyen nekik ezert levelezni, behajtani, stb.
2012. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen egyértelmű, mert a "legalább" azt jelenti, hogy az alatt nem kapcsolják ki.
2012. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
változott a törvény, 60 napos elmaradás után kikapcsolnak, nincs már 90 nap
2012. jún. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor a fent látható idézet kikre vonatkozik?
2012. jún. 25. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!